Tánc

Gyönyörű, amikor Bach és a street dance találkozik

2018.02.08. 14:15
Ajánlom
Van egy koreográfus, aki szereti a kontrasztokat: Benjamin Millepiedről van szó, aki a street dance király Lil Buckot kérte fel néhány közös munkára, amelyekben Bach zenéjére dolgoztak.

A francia származású koreográfus, aki A fekete hattyú című film koreográfiájával lett világhírű, ebben a 2014-es videóban arra kérte Lil Buckot, hogy táncoljon Bach Goldberg variációinak Aria tételére. Nem készített rögzített mozgássort Buck számára, hiszen a memphisi táncos mozgása épp attól olyan folyékony és impresszív, hogy teljesen ösztönös. Az általa kifejlesztett, Jooking elnevezésű szabad stílusban egy csomó különböző stíluselemet ötvöz: a hip-hopot, a balettet, a jazzt, és mindent, ami hat rá. Millepied tehát csak megmutatta neki a forgatási helyszínre vezető úton az Aria felvételét bátyja, a gitáros Laurent Millepied előadásában, Buck pedig szabadjára engedte fantáziáját.

Anna Pavlova is megirigyelné ezt A hattyú halála-szólót

Kapcsolódó

Anna Pavlova is megirigyelné ezt A hattyú halála-szólót

Elképesztő hajlékonyság, hihetetlen légiesség, győzelem a gravitáció felett – ezek a nagy szavak nemcsak Anna Pavlováról mondhatók el, de a street dance koronázatlan királyáról, Lil Buckról is, aki a maga képére formálta az orosz balerina egyik leghíresebb szerepét.

Lil Buck tud barokk, indiai, vagy éppen orosz módon »táncolni«, anélkül hogy valaha is tanulta volna ezeket a mozgásformákat. Teljes fizikai szabadsággal uralja testét. Buckot nézve táncolni támad kedvem. Kapukat nyit a képzeletem előtt”

- mondta róla Millepied, aki annyira rajong Buckért, hogy 2015-ben, amikor még ő volt a Párizsi Opera Balett művészeti vezetője, vele népszerűsítette a társulat otthonául szolgáló Palais Garnier impozáns épületét. 

Fiatal hip-hopos népszerűsíti a Párizsi Opera Balettet

Kapcsolódó

Fiatal hip-hopos népszerűsíti a Párizsi Opera Balettet

Méghozzá nem is akármilyen videóval. Az egyik legfelkapottabb és legsokoldalúbb tánctehetség, a 26 éves Lil Buck ismét szokatlan együttműködésben vett részt. Az eredmény egy finom humorú és kidolgozottságú street dance koreográfia a párizsi balett egyik antik szentélyében.

Korábban, 2012-ben Bach két csembalóra írott versenyművének (BWV 1060) Nicholas Britell zeneszerző által újragondolt verziója szolgált alapjául a Bacchanalia című közös videójuknak. Ebben a New Styles Krew elnevezésű csapatával bontották ki Bach zenéjének karakterét sajátos nyelvükön. 

De van itt még egy videó: ebben a csellista Nina Kotova játszik Bachot, amire Lil Buck improvizál.

Most pedig szavazzon!

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

Bálint András: „Az elmúláshoz való viszonyomat próbálom megélni Kosztolányi segítségével”

A Radnóti Színház Keres Emil Próbatermében látható a Kosztolányi, Bálint András legújabb estje. A Kossuth-díjas művész nem először bújik a magyar irodalom fontos alakjainak bőrébe – erről is kérdeztük.
Zenés színház

Új zenés színház jön létre az Erkel Színház épületében január 1-től

A november 28-án megjelent Magyar Közlöny szerint a kormány „új, önálló, állami fenntartású színházat” hoz létre, amely az Erkel Színház épületében üzemel majd. Lapértesülések szerint már meg is vannak az intézmény leendő vezetői.
Klasszikus

A Hegedű Ünnepe: Három nap, amikor a zene szíven talál

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – a Concerto Budapest így ünnepli ezt a csodálatos hangszert 2025. január 17. és 19. között az évad legnagyobb tematikus fesztiválján a Zenakadémián és a BMC-ben.
Plusz

Az etnográfia atyamestere – Herman Ottó-kiállítást rendez a Néprajzi Múzeum az Országgyűlési Múzeummal együttműködésben

Herman Ottó születésének százkilencvenedik, halálának száztizedik évfordulója alkalmából „legzseniálisabb s legmagyarabb tudósunk” címmel nyílik meg decemberben a Néprajzi Múzeum és az Országgyűlési Múzeum új kiállítása.
Klasszikus

Bogányi Gergely: „Bátran feszegethettem a fagott határait”

Az Erdődy Kamarazenekar jubileumi koncertjének szólistája Bogányi Gergely zongoraművész, az MMA rendes tagja, akivel egy vidám Chopin-darabról, nagy intenzitású fagottversenyéről és az Egység imájának ősbemutatójáról is beszélgettünk.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Tánc beszámoló

A kiégés ellen egy prímabalerina könyvével

Megan Fairchild, a New York City Balett vezető táncosa, a napokban zajló rangos Budapest Ballet Grand Prix meghívott vendégeként járt Magyarországon. A Fidelio jelen volt a prímabalerina szimpóziumán a Nemzeti Táncszínházban.
Tánc hír

Nagyívű döntő után megvannak a Budapest Ballet Grand Prix legjobbjai

November 21-én csütörtökön a Nemzeti Táncszínházban nagy érdeklődés mellett zajlott a II. Budapest Ballet Grand Prix döntője. A fináléban tizennégy ország harmincöt balettművésze képviseltette magát.  
Tánc interjú

„A jó és a rossz örök párharcát jelenítjük meg” – Beszélgetés Egerházi Attilával, a Székesfehérvári Balett Színház igazgató-koreográfusával

Egerházi Attila hat éve alapította a Székesfehérvári Balett Színházat. Lgújabb, Tűzmadár című előadásuk november 22-i premierje apropóján beszélgettünk a Harangozó-díjas igazgató-koreográfussal.
Tánc gyász

Elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas koreográfus

November 14-én hajnalban, 76 éves korában elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója.
Tánc ajánló

A Duna Művészegyüttes Székelykapu című produkciója újra a Müpa színpadán

A Duna Művészegyüttes áprilisban, a Bartók Tavasz keretében bemutatott Székelykapu című produkciója december 3-án és 4-én újra látható lesz a Müpa színpadán. A Székelykapu című két felvonásos produkció inspirációs centrumában a szimbólumokban gazdag kapu áll.