Kiss János, a fesztivál művészeti vezetője elmondta, hogy az idei koncepció szerint igyekeznek átfogó képet mutatni a magyar és a közép-európai táncélet elmúlt évéről. A fesztivál - amelynek idei szlogenje az áramlás,m vagyis flow - nyitó eseménye hagyományosan a Győri Balett előadása, a Művészetek Palotájában tavasszal bemutatott Pianoplays lesz, egy Wagner és Liszt műveire készített, szerelemről szóló darab Velekei László művészeti vezető koreográfiájával.
A Nagyszínpadon fellép majd a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, amely a folklór nyelvén állít emléket a 150 évvel ezelőtti kiegyezésnek és annak a magyarságra gyakorolt hatásának. De látható lesz a Magyar Nemzeti Balett A vágy villamosa című nagysikerű darabja, melyet Venekei Marianna koreografált, a Kijevi Modern Balett pedig a Bolero és az Eső című két egyfelvonásossal mutatkozik be. A Frenák Pál társulat egy régebbi előadást, a fa_UN címűt hozza a fesztiválra, melynek különlegessége, hogy Frenák Pál is színpadra lép benne. A Szegedi Kortárs Balett a Nagy Krisztina Tereskova Feminizma című forgatókönyve alapján készült Négy évszak adaptációjával érezik, amiben a genderkérdés szélsőséges jelenségeit viszi színpadra. Az Áramlás címet viseli az idei fesztivál egyik csúcseseménye, amely egy európai gálaest. St. Pölten új és fiatal együttese az Europaballett, a Brnói Ballett, valamint a visszatérő vendég, az olasz Egribiancodanza Compagnia képviseli a nemzetközi táncéletet. Itthonról a Kecskeméti City Balett mutatkozik be egy rövidebb darabbal, valamint a hazai táncművészképzés vezető intézményei hoznak egy-egy produkciót. A Magyar Táncművészeti Egyetem végzősei Fodor Antal ritkán látott művét, Bach E-dúr hegedűversenyére készült koreográfiáját adják elő.
A Kisfaludy-teremben a nyitó napon Pirók Zsófia Én, Sally, táncolunk címmel ad kortárs flamencoestet Az ötödik Sally című regény alapján. A többi napon a Budapest Táncszínháztól a társulat táncművész-koreográfusának, Sághy Alexandra második alkotását, a Három nővért lehet megtekinteni. Fehér Ferenc Mikó Dáviddal hozza el a sejtelmes The Station című alkotását, amelyet saját zenéjével kísérve mutat be a fesztiválon. A GG Tánc Eger a Carnations and Roses című darabbal képviselteti magát, amit Clébio Oliveira Berlinben dolgozó brazil táncművész koreografált. Az Udvarhely Néptáncműhely az Apám táncával, a Góbi Rita a Lábán Rudolf-díjas Reptében című koreográfiájával, a Duna Táncműhely pedig Kornis Mihály 80-as évek végén megírt humoros korrajzának, a Körtáncnak az adaptációjával lép fel késő esti kezdéssel.
A Vaskakas Művészeti Központban a Madách Színház táncegyüttese Shakespeare műveire írt, a Győri Balett pedig Szophoklész Antigoné című drámáján alapuló darabokat mutat be. Ott rendezik a gyermek táncfesztivált, ahol négy nap alatt négy társulat meséjét tekinthetik meg a legkisebbek. Az PR-Evolution Dance Company Holle Anyó történetét, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes Pöttöm Palkó meséjét, a Pécsi Balett a Hófehérke és a hét törpét mutatja be, a Bozsik Yvette Társulat pedig Csizmás kandúr világába repíti a legkisebbeket.
A II. János Pál Pápa téren a néptánc, a modern táncok és a zene kapja a főszerepet. A szabadtéri előadások sorát a Maros Művészegyüttes néptáncos, népzenés műsora nyitja, este pedig táncházat tartanak. Később fellép még a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes, helyi és környékbeli táncstúdiók, de zenés programokat is tartanak.
A fesztivál idén is igyekszik bevonni az Y generációt a programokba. Tavaly hat koreográfus hozott létre etűdöt egy szobába zárva, amit az online térben élőben követhettek a nézők. Idén speciális telefonos applikáció letöltésével egyszeri produkciókat nézhetnek meg azok, akik nem a hagyományos nézőtérről szeretnék élvezni a darabokat. Az áramlás témáját húszperces performanszokban dolgozza fel hét alkotó vagy alkotói közösség, produkcióikba pedig egy-egy napon csak azok pillanthatnak bele, akik a város meghatározott szegletében vizuális kódokat rögzítenek telefonjukkal. A táncvadászat ily módon nemcsak izgalmas nézőáramlást indukál az utcákon, hanem napjaink leginnovatív infokommunikációs módszerével aktivizál új néző csoportokat.
A táncfesztivál alatt végig megtekinthető lesz Pina Bausch táncos-koreográfus munkásságáról szóló kiállítás a Győri Nemzeti Színház Csillárszintjén. A tárlat bemutatja, hogyan hatott a művész Federico Fellinire, Pedro Almodóvarra vagy Esterházy Péterre.