A SZRLM a két alkotó kivételesen gazdag pályájának meghatározó koreográfiáiból válogat, felelevenítve az elmúlt évek kiemelkedő történelmi tablóit, drámai előadásait és táncjátékait.
„A szerelem olyan szó, amely mindenkinek sokat jelent a világon. Sokat beszélgettünk arról, hogy jóval tágabb fogalom, mint a férfi-női szerelem. Sok mindent takar, magába foglalja a kultúránk, a munkánk, a hazánk iránti szeretetet.
Amikor kitaláltuk ezt a címet, az volt a célunk, kicsit gondolkodjanak el az emberek, mit is jelentenek ezek a számunkra fontos mássalhangzók”
– mondja Zs. Vincze Zsuzsa a produkció témájáról.
Az esten a Magyar Nemzeti Táncegyüttes fiatalabb generációja is képviselteti magát, így – ahogy Zsuráfszky Zoltán fogalmazott – újabb és újabb feladatot kapnak a fiatalok, miközben felfrissítik a táncegyüttes művészeti munkáját is.
A két alkotó az esttel egyben egymásnak is köszönetet mond, és összegzi mindazt, ami az elmúlt időszakot jellemezte: az egymásba vetett hitüket, szerelmüket, és a néptánc iránti szenvedélyüket.
A Magyar Nemzeti Táncegyüttes és a Nemzeti Táncszínház közös produkciója, a SZRLM október 27-én 19 órától látható a Müpában. Jegyek az alábbi oldalon válthatók.
Fejléckép: a SZRLM próbáján (fotó. Gádoros Márk / Magyar Nemzeti Táncegyüttes)