A SÍN Kulturális Központ megnyitó sorozatának részeként 2009. augusztus 10. és 14. között kerül megrendezésre a nemzetközi Katlan Tánchét. A projekt célja a táncot, mint természetes mozgásformát, az öröm és a szabadság megélésének egy formáját minél több emberhez közel hozni. Olyan izgalmas külföldi és hazai tehetségeket hívtak meg, akik Magyarországon még nem jártak, illetve csak ritka és kiemelt alkalmakkor tanítanak. A kurzusra mindenkit várnak, aki már táncolt vagy még sosem adódott alkalma, aki szeretné kipróbálni és nyitott minden újdonságra, amatőröket és táncosokat egyaránt.
A Katlan és a SIN közös szervezésű Tánchetének vendége lesz a Franciaországban élő Lamine Keita, aki Budapesten először tart guineai afrotáncórákat az ősi rítusok és ritmusok jegyében. Szintén csemegének számít a spanyol Sebastien Vela Lopez és Yvonette Vela Lopez párosa, akik eredeti és vérpezsdítő, gesztusnyelvre építő hiphopot tanítanak a kurzusra érkezőknek.
A hazai mesterek közül Farkas Zoltán Batyu tart egy igazán egyedi és magával ragadó, táncházi mulatságnak is beillő Néptánc workshopot. A Tánchét résztvevői újabb érdekességen - Táncos önismereti tréningen - a Jarovinszkij Vera vezette belső utazáson is részt vehetnek.
A programban helyet kap még a test és lélek harmóniájának megteremtésére törekvő hatha jóga Bálint Zitával, a zene és a mozgás dinamizmusára épülő, a tánc természetességét hangsúlyozó Kortárstánc óra Jantner Emese vezetésével, és egy kisebb táncelőadás létrehozása műhelymunka keretében Juhos István Puttóval, a világot megjárt, sokoldalú koreográfussal.
"Hisszük, hogy a test nevelése formálja a lelket. A vésővel megmunkált kő nem lesz sohasem olyan sima, mint a patakban egymáshoz csiszolódó kavicsok. Mi ezt az együtt csiszolódást szeretnénk megkóstoltatni az emberekkel, hogy aztán az egy hét alatt szerzett élményeiket beépíthessék a hétköznapjaikba, és nyitottabbak legyenek általában a mozgásra és a világra is" - mondta a programot szervező Bacsa Terka és Rózsavölgyi Barbara. "Olyan órarendet állítottunk össze, melyben a különböző műfajok sokszínűségén túl, hangsúlyt kap a test tudatos használata, és ezen keresztül a mozgás élvezete. Törekedtünk rá, hogy az egyes órákon jelen legyen a közösséget teremtő erő, akár körtánc, akár páros gyakorlatok, akár műhelymunka formájában. Ezért olyan tanárokat kértünk fel, akik szakmailag kiválóak, és pedagógusként is érzékenyek."
Részletes program és információ a Katlan Csoport honlapján található.