Január 26. és 29. között rendezték meg a 43. Festival Mondial du Cirque de Demain versenyt, amelyen azok az artistaprodukciók mérkőznek meg, amelyek eredetiségükkel, különlegességükkel, színháziasságukkal, koreográfiájukkal újítják meg a klasszikus cirkuszi zsánereket. A Fővárosi Nagycirkusz közleménye szerint a fesztivál a maga kategóriájában világelső, ahová versenyzőként bekerülni jelentős elismerésnek számít. Hozzáteszik, ezért is volt hatalmas megtiszteltetés, hogy Buti Olivér és Jagudits András duója meghívást kapott a Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivált követően,
produkciójuk ugyanis olyan magas minőségű volt, hogy a párizsi szervezők miattuk átszervezték a kész versenyprogramot, ugyanis nem szerették volna kihagyni őket a franciaországi versenyről
– hangsúlyozta a közlemény.
A Pal’s Compagnie duó tagjai, Buti Olivér hét, Jagudits András pedig öt évig volt a budapesti Baross Imre Artistaképző tanulója, ahol a koreai deszka szerelmesei lettek. Céljuk az volt, hogy napról napra jobbak legyenek és megmutassák, hogy igenis lehet nagyot álmodni. Az artistaképzőt tavaly sikeresen elvégző duó egy feltétlen bizalomra épülő, humoros produkciót hozott létre, szakmai mesterük Kőmíves Tibor, a koreográfusuk Csonka Roland volt, mindketten elkísérték a duót a párizsi versenyre.
Kőmíves Tibor 35 éve, 1989-ben a Trio Mazotti tagjaként megnyerte a párizsi Cirque du Demain versenyt.
Első nagyobb megmérettetésük a Dniproi Ifjúsági Cirkuszfesztivál volt, ahol az aranyérem mellett különdíjasok is lettek. A 15. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztiválon pedig négy díjat is nyertek: a Hungarian Supertalents arany érme mellett megkapták a Cirque du Soleil, a Nikulin Cirkusz és a Starlight Production & Showbusiness különdíjait.
Fejléckép: A Pal’s Compagnie produkciója a 15. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztiválon (Fotó/Forrás: Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál)