A Táncos- és Próbavezető szak néptánc szakiránya a visszajelzések alapján rendkívül sikeresnek bizonyul, fogadtatása minden oldalról pozitív. Az egyszeri kihelyezett képzés harminchat táncos részvételével indult el, a hallgatók a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, székelyudvarhelyi és marosvásárhelyi együttesekből érkeztek. A nagyváradi táncosok a földrajzi közelség miatt Magyarországon, Nyíregyházán kezdték meg a tanulmányaikat.
A Magyar Táncművészeti Egyetem a program létrehozásával ahhoz a kezdeményezéshez kíván csatlakozni, amely a néptánchagyomány Kárpát-medencei intézményes formában való fennmaradását tűzte ki célul.
A végzettség ráadásul utat nyit a továbbtanulás irányába is: a táncosok Romániában felsőfokú végzettségű besorolásba kerülhetnek át, mesterképzésre jelentkezhetnek általa, valamint lehetőségük lesz később oktatóvá válni.
A képzés során a szakspecifikus tárgyakat Budapestről delegálják, míg az elméleti kurzusokat a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem oktatói tartják. Hortobágyi Gyöngyvér, a Magyar Táncművészeti Egyetem néptánc tanszékének vezetője úgy véli, hogy
„amikor az erdélyi hivatásos együttesek táncosai a képzés végén átveszik a felsőfokú szakirányú képesítésüket, sikertörténetről számolhatunk majd be”.
Fejléckép: néptáncosok a Magyar Táncművészeti Egyetemen (forrás: Magyar Táncművészeti Egyetem)