A Wonderland harsány finálénak ígérkezik: kortárs show biz, parádés táncdalfesztivál- hangulat a gyönyörködtetés céljából. Rainbow, Paradise, Sugarsex! Az alkotók szerint ugyanis minden csupán azon múlik, hogy épp milyen szemüvegen keresztül nézzük a világot. Talán engedhetünk olykor annak a képzetnek, hogy a világ úgy szép, ahogy van, minden szikrázóan ragyog körülöttünk, és a legjobb helyen élünk a Földön.
Persze hamar felmerül a kétség, hogy mennyire valódi a csillogás. Hogy képes-e megmenteni minket a like-ok száma a saját magunk okozta katasztrófáktól?
A november 5-ei, jubileumi bemutató előtt lesz nyitott mozgás- szeánsz Kámán Orsi drámapedagógussal és a táncosokkal, valamint egy szakmai beszélgetés, mely során Kálid Artúr kérdezi Duda Évát. Az előadás után pedig filmvetítés, majd party következik, ahol a társulat egykori és jelenlegi táncosai DJ-znek.
Addig is nosztalgiázzunk! A társulat összeszedte, mik voltak az elmúlt tíz év legfontosabb pillanatai az életükben:
Tíz mérföldkő a tíz éves Duda Éva Társulat életéből
1. A Lunatika című előadás bemutatója a Mu Színházban 2009. november 13 –án volt, melyet röviddel a premier után Lábán Rudolf-díjjal értékelt a szakmai zsűri.
2. Az első 24 órás Tánc Világnapi Maraton megszervezése, 2010. április 29-én, egy teljes napon át, 24 órán keresztül a kortárs táncélet képviselői adtak elő részleteket darabjaikból. Később a program éveken át ismétlődött az akkori Merlin Színház és a Közép Európa Táncszínház együttműködésével.
3. A társulat első külföldi megjelenésére a Párizsi Magyar Intézetben került sor, ahol részleteket láthattak a nézők az Overdose című előadásból. Számos nemzetközi út következett ezt követően, fesztiválokon, vendégjátékokon főként a szomszédos országokban, de távolabb is.
4. Az együtteshez elsőként meghívott külföldi vendékoreográfus a francia Lionel Hoche volt, aki különleges szürreális képekre épülő előadást készített a csapat számára. Őt további öt nemzetközi alkotó követte a későbbiekben, köztük volt vietnami, belga, szlovén, libanoni és spanyol.
5. 2012 őszén költözött be és alakított ki állandó bázist a Társulat a Jurányi Inkubátorházban, ekkor nyílt meg a Movein Stúdió, elindultak az állandó táncórák, és rövidesen az első fotókiállítás is teret kapott.
6. Hazánkban először, a kortárstánc és a cirkusz fúziójára épülő előadást hoztak létre Virtus címmel 2013 tavaszán, mely azóta is az együttes legismertebb, közkedvelt előadása.
7. Először dolgoztak együtt színésszel, Sarkadi Imre Oszlopos Simeon című drámájából készült Simeon főszerepét Rétfalvi Tamás, a Radnóti Színház művésze alakította 2014-ben.
8. 2015-ben, a Tavaszi Fesztivál keretében jött létre a Lear című előadás, melynek főszereplője Duda Éva volt, egyben az első női Lear király volt Magyarországon.
9. Immáron 6 éve indították útjára a Beavató Színházi Bérletüket, ami a középiskolás diákok számára létrehozott színházi nevelési program, mely több műfajban: tánc – színház – slam poetry – film kínál közös alkotást a diákok számára.
10. A társulat első összművészeti előadása, egyben első koprodukciója a Budapesti Operettszínházzal, a világhírű mexikói festőművésznő, Frida Kahlo életéről 2017.03.03–án volt az Átriumban.
(Fejléckép: Csányi Kriszta)