Hófehérke és a 7 törpe
Időpontok: opera.hu, Erkel Színház
A világ egyik leghíresebb Grimm-meséje tökéletesen megállja a helyét a balettszínpadon. A 2004-es bemutató óta minden évadban elvarázsol kicsiket, nagyokat egyaránt.
A hét botladozó törpe, az ártatlan Hófehérke és a gonosz mostoha figurája ifj. Harangozó Gyula koreográfiájában, Velich Rita jelmezeiben, Kentaur szenzációs díszleteiben, Kocsák Tibor mesés zenéjére elevenedik meg, bravúros színpadi megoldásokkal. Az Erkel Színház júniusban várja a családokat a két felvonásos, lenyűgöző látványvilágú táncjátékra.
Medúza
június 3. 20:30 Trafó
Rózsavölgyi Zsuzsa és Terebessy Tóbiás 2014-es, Lábán-díjra nominált Öreg tó című koreográfiája ezúttal huszonegy táncossal, a Salzburg Experimental Academy of Dance diákjaival pulzál a színpadon.
A darab azt vizsgálja, hogyan nyilvánul meg az ökológiai rendszerekben a mozgás természete. Hogyan változik az emberek ego-énje öko-énné? Hogyan fejleszthetjük ki kötődésünket és együttérzésünket más élőlények felé ezen a bolygón? A közönség a táncosok segítségével tanúja lehet a mély tengerek táncának, láthatja és érezheti a kapcsolatot az emberi test és az élet más formái között.
Click
június 4. 19:00 Bethlen Téri Színház
Ujszászi Dorottya az Ifjú Koreográfusok Fóruma tehetséggondozó program keretében dolgozott először együtt a Közép-Európa Táncszínház társulatával. A megkezdett közös munka a Click című előadásban teljesedett ki.
“Nem biztos, hogy boldog, aki párkapcsolatban él, illetve nem biztos, hogy magányos, aki egyedül van.” Egy bizonyos, mélyen belül mindenki álmodik arról, hogy megtalálja azt az embert, akivel minden passzol. Az Ujszászi Dorottya által kidolgozott CONSLA – kortárs tánc, kontakt improvizáció és salsa alapokra épülő technika – a mozgás nyelvén kalauzol el minket a párkapcsolatok labirintusába.
Oidipusz
június 7. 19:00 Müpa
Ismét látható Bozsik Yvette koreográfiája, melyben az Orfeusz és Euridiké, valamint az Antigoné című előadások után újra a klasszikus görög mitológiához fordul.
A koreográfia expresszív képekkel, a tragédia szerkezetét követve, de a mai korba ágyazva ábrázolja az ősbűnt és az abból fakadó katarzist. A látvány a koreográfia szerves részét képezi, előrevetíti a beteljesülő jóslatot, a tragikus végkifejletet. Zenéjét Philippe Heritier, a Párizsban élő svájci zeneszerző kortárs hangzással és effektusokkal komponálja. Az előadás a Nemzeti Táncszínházzal közösen valósult meg.
Üveghegy ösvénye
június 11. 19:00 Hagyományok Háza
Kőrösi Csoma Sándor nyelvtudós és Erőss Zsolt hegymászó élete ihlette az Udvarhely Néptáncműhely legújabb előadását, ami a Hagyományok Házában mutatkozik be.
A mesei cím egy valóságos helyet jelöl, mely sorsszerűen köti egymáshoz a két férfit. Életük végét a himalájai Kancsendzönga nevű hegyóriás jelenti, a két székely világvándor itt lelte halálát. Kőrösi a hegy tövében, a dardzsilingi temetőben nyugszik, Erőss valahol a csúcs közelében pihen. Az előadás életük kalandos pillanatait idézi fel, és merész álmaikat követve bepillantást enged az üveghegyen túlra.
A Fidelio Magazin 2016. júniusi számát keresse a színházakban, múzeumokban, kulturális intézményekben és az ismert terjesztési pontokon.
Felkeltettük érdeklődését? Váltsa meg jegyét egyszerűen, a PORT.hu felületén!