Misty Copeland novemberben összeállt a MindLeaps nevű, táncoktatókat és tudósokat tömörítő nonprofit szervezettel, hogy az ő munkájukat támogatva segítsen a fejlődő országokban élő gyerekeknek. Ruandába utazott, ahol elindította a MindLeaps Girls Programot. Útját a Youtube-on és az Instagramon is dokumentálta.
„Egyszerűen nem lehet megértetni a ruandai állammal, hogy mennyi gyerek él az utcán rettenetes körülmények között. Rengetegen vannak, akik a szó szoros értelmében hajléktalanok, írástudatlanok és az éhhalál szélén állnak. Azt hiszem, ha nem látom mindezt a saját szememmel, magam sem hiszem el, hogy ilyen létezik 2015-ben” - mondta a színesbőrű balettsztár.
Rebecca Davis, a MindLeaps alapítója elmagyarázta, hogyan is tud segíteni a tánc a nehéz sorsú gyerekeken:
„Annak érdekében, hogy egy utcagyereket rávegyünk az együttműködésre, találnunk kell valamit, amit egyébként is szeretnek csinálni. Ezek a gyerekek nap mint nap a túlélésért küzdenek, ezért csak olyan dolgokhoz tudnak érzelmileg kötődni, ami valóban örömet okoz számukra. Ez pedig jelen esetben a tánc”
A program a 9-18 éves korosztályt célozza, akik közül sokan a népirtásban elhunyt generáció gyermekei. Sokan földalatti csatornákban élnek, onnan járnak be a táncórákra és a rendes iskolába. Rebecca Davis szerint az 1994-es népirtás hatása még mindig nagyon érezhető, ezért is olyan fontos a MindLeaps munkája.
„A legnagyobb probléma Ruandában az, hogy még csak most térnek magukhoz a népirtást túlélők, eddig magukkal sem tudtak törődni, nemhogy a gyerekeikkel. Az oktatás is romokban hever, akárcsak az épületek, amiket még mindig nem állítottak helyre. Nehéz tehát a szülőket arra kérni, hogy támogassák a gyermekek ilyen fajta érzelmi fejlesztését, önkifejezési vágyát. Ez azonban elengedhetetlen ahhoz, hogy később képesek legyenek helyt állni az életben és hogy egyáltalán pozitív élményeik kapcsolódjanak az iskolában töltött időhöz."
A kezdeményezést egyébként támogatni is lehet a http://igg.me/at/mindleaps oldalon.