Eddig ilyet csak a férfiakból álló balett-társulatnál, a Les Ballets Trockadero de Monte Carlo férfitáncosainál láttunk, akik néhány éve Budapesten is bemutatták a klasszikus balett nemi szerepeit felforgató előadásaikat. Mostanában azonban
egyre több férfi balett-táncos kezdett kísérletezni a spicc-cipővel, akár abból az okból kifolyólag, hogy erősítsék lábfejüket, vagy azért, hogy feszegessék művészetük határait.
A fiatal táncos-koreográfus, Michelle Dorrance például már aszerint válogatta legújabb, American Ballet Theatre számára készülő előadása férfitáncosait, hogy jártasak-e a spicc-technikában. Az egyetlen problémát eddig az jelentette, hogy a spicc-cipőket a női lábfej anatómiájára tervezték. Kutatások kimutatták, hogy a férfi lábfej – amellett, hogy értelemszerűen nagyobb a nőinél – arányaiban szélesebb, és kevésbé hajlékony, ellenben nagyobb teherbírású. Így hát nem elég nagyobb méretű cipőt készíteni számukra, hanem teljesen más dizájnra van szükség.
Ezeket a szempontokat szem előtt tartva készítette el első pár férfi spicc-cipőit az orosz cipőkészítő cég, amit
Rudolf Nurejev előtt tisztelegve Rudolfra kereszteltek.
A Siberian Swan nevű cipőkészítő céget két ex-Bolsoj táncos indított el azzal a céllal, hogy támogassák a jelenlegi társulatukat, a State Ballet of Siberia-t. Azonban időközben felismerték, hogy nagyobb kereslet lehet a férfi spicc-cipőre, ezért a jövő hónapról nemzetközileg is kapható lesz ez a tánctörténeti jelentőségű termék.
(forrás: dancemagazine.com)