Az újragondolt, P-rouette elnevezésű cipellők előnye, hogy kifejezetten a táncos lábára „szabják”, így kényelmesebb és háromszor tartósabb a tradicionális spicc-cipőknél – állítja Hadar Neeman, aki a jeruzsálemi Bezalel Academy of Art and Design egyetemen a diplomamunkájához találta ki a különleges spicc-cipőket. Felismerte, hogy a 3D-s technológiát egyre több hétköznapi területen alkalmazzák, ő pedig szeretett volna valami igazán hasznos terméket előállítani. Saját bevallása szerint minél mélyebbre ásta magát a táncosok spicc technikájában, annál inkább ráébredt, hogy a 3D-s nyomtatással készült spicc-cipőkben óriási a potenciál, hiszen életminőségbeli javulást hozhat a táncosok számára.
A cipő egy többlépcsős folyamat eredményeképpen jön létre. Először egy mobilapplikáció segítségével beszkennelik a táncos lábát, majd ez alapján egy részletes vázlat, egyfajta térkép készül a cipőről a számítógépen.
A talp egy könnyű, szellős rácsszerkezetű műanyagból készül, ami tökéletesen illeszkedik a lábra, a felső rész elasztikus, szatén szerű anyaga pedig a nyomtatási folyamat során a talpba integrálódik, így nincs szükség ragasztásra, vagy további gyártási eljárásokra.
A ma használt spicc-cipők legtöbbje a tradicionális, kézműves eljárással jön létre, a táncosoknak pedig minden alkalommal ki kell tömniük a cipő belsejét, hogy csökkentsék a gravitáció és súrlódás okozta fájdalmakat. Egy hagyományos spicc-cipő mindössze 10 órányi intenzív táncot bír, a 3D-s P-rouette azonban háromszor tovább tart - állítja a készítő.
(forrás: dezeen.com)