Az L1danceFest program-összeállításában Ladjánszki Márta - táncos, koreográfus, a fesztivál művészeti vezetője - szakmai szempontjai követhető nyomon: "Igyekeztem olyan fellépőket meghívni idén is, akiket személyesen ismerek, és akik művészi munkájukkal inspirálóan hatottak rám." A fesztivál célja, hogy olyan, itthon még kevésbé vagy egyáltalán nem ismert alkotókat mutasson be Budapesten, akik egyéni hanggal, letisztult tudással és magas szintű technikai felkészültséggel rendelkeznek.
Az 1998-ban létrejött és 2002-ben hivatalosan megalapított, kezdetben főleg független magyar táncművészeket tömörítő L1 Egyesület egyik alapvető célkitűzése a kortárs tánc népszerűsítése - külföldi és magyar produkciók és koprodukciók létrejöttének elősegítése, valamint tehetséges művészek munkáinak bemutatása révén. Az L1danceFest az egyesület legjelentősebb, évente megrendezésre kerülő eseménye az elmúlt időszak során fokozatosan alakult át egy egyre szélesebb földrajzi és előadó-művészeti spektrumot felölelő nemzetközi szemlévé, mely már nem csupán az L1-tagoknak és rezidens művészeknek kínál bemutatkozási lehetőséget, hanem elsősorban neves külföldi fellépők munkáit igyekszik megismertetni a magyar közönséggel.
Az idei év meghívott országai Csehország, Észtország, Horvátország, Izrael, Japán, Magyarország és Románia. Kiemelt szerephez jut Izrael, amelynek két előadója szakmai workshopokat is tart: Uri Shafir Gaga táncból (Ohad Naharin mozdulatnyelve) Nadar Rosano az általa „beszélt" kortárs táncnyelvből tart bemutató órát. A fesztivál helyszínei a Bakelit M.A.C., Jurányi Inkubátorház, MU Színház és a Nemzeti Táncszínház.