Azt is jelzi ez, mennyire kezdenek elmosódni a határok a műfajok között: a kortárs tánc egyre tágítja kifejezési lehetőségeit az akrobatika beemelésével és a cirkuszi rekvizitek továbbgondolásával, míg a cirkusz egyre nagyobb hangsúlyt fektet a narratívára. Ha tehát kíváncsiak vagyunk egymás fején álló, vagy óriási, kinetikus szerkezeteken félelmetes mutatványokat végrehajtó előadókra, akik az attrakciók által valami fontosról beszélnek hozzánk, akkor erre is lehetőségünk lesz a Fidelio Színház és Táncsátorban.
Ott van mindjárt a spanyol Animal Religion, akik a kortárs újcirkusz egyik legprogresszívebb vonalát képviselik. Augusztus 10-én 23:00-tól látható, Indomador című előadásuk középpontjában a nemek közti különbségek, a férfi és női szerepek, illetve a köztük rejlő kapcsolatok állnak. Az emberben rejlő állatias ösztönök kifejezéséhez pedig jól jönnek az akrobatikus elemek: rituális táncok és kakasviadal elegyedik az újcirkusz határtalanságával.
Olivia Quayle és Jan Patzke párosa Joli Vyann néven a szerelem és a párkapcsolat dinamikáját mutatja be hajmeresztően bátor koreográfiájában, augusztus 13-án 16:00-tól. A 2012-ben alakult duó a tánc és a cirkusz innovatív fúziójában gondolkodik, neves társulatokkal és koreográfusokkal dolgoztak szerte a világon. A Szigetre a Lance Moi En L'Air című szabadtéri előadásukkal érkeznek, ami a L'Eolienne nevű alkotócsoporttal közösen hoztak létre. A partnerakrobatikát a legmagasabb szintekre emelő előadásukban két tökéletesen összeillő test és tulajdonosa keresi a választ arra,
hogyan lehetünk gyengédek és erősek egyszerre, és milyen szabadesésből megérkezni a másik ölelésébe.
A Compagnie la Migration olyan cirkuszi alkotók kezdeményezése, akik nagyban gondolkodnak, és témájuk éppen az új perspektívák keresése. Quentin Claude, Gaël Manipoud augusztus 14-én láthatóó, Landscape című előadásukhoz egy olyan kinetikus szerkezetet építettek, amire felmászva, mozogva új szemszögből tekintenek a világra és erre biztatják a nézőt is. A környezetet aktív résztvevőnek tekintik, párbeszédet kezdeményeznek vele, hogy lebontsák a nyugati kultúra „szubjektív-objektum” kétpólusú gondolkodását. Mivel szabadtéri előadásról beszélünk, a határ tényleg csak a csillagos ég.
A spanyol MuMusic Circus Amigoo című előadásában egy sajátos cirkuszi térbe kalauzolnak minket, ahol az ő belső világuk törvényei működnek. Szórakoztató, friss és elgondolkodtató előadásukban kortárs tánc elemeket, akrobatikát, kínai rudat, kézenállást és élő zenét használnak, sok-sok meglepetéssel fűszerezve.
Ha pedig cirkusz, nem maradhatnak el a tűzzsonglőrök sem, akik minden nap 23:00-tól bűvölik majd a lángokat, de legyen ez egy következő cikk témája. Akit pedig érdekelnek a további cirkuszos programok, az ide kattintva böngészhet a Cirque de Sziget programjai között.