A foglalkozás a középiskolás korosztályok számára fogalmazza újra Kun Attila koreográfiáját egy színházi nevelési előadás keretei közt. A foglalkozás a „hordaság" és az egyén és közösség viszonyát vizsgálja.
Az alkotók célja, hogy az előadás újrateremtésével lehetőséget adjanak a középiskolásoknak arra, hogy gondolataikat, érzelmeiket és testüket a felkínált problémakör közös értelmezésen és cselekvésen keresztüli vizsgálatának szentelhessék, fejlesszék aktív értelmi és érzelmi kifejezőkészségüket a mozgáson keresztül, más szóval: képesek legyenek testük szabad kifejező erejét felnyitni és használni.
Formabontó előadásról van szó abban az értelemben, hogy a színházi nevelés hagyományos szóközpontúsága találkozik itt a táncszínházi formanyelvvel. Az előadások a Nemzeti Táncszínház Refektórium termében, hétköznap délelőtti időpontokban lesznek, minden alkalommal egy-egy középiskolai osztály részvételével. Az előadásban a Közép-Európa Táncszínház táncosai, Hargitai Mariann, Horváth Adrienn, Mádi László, Palcsó Nóra, valamint a Káva Kulturális Műhely színész-drámatanárai Sereglei András, Takács Gábor vesznek részt.