Szakály György, az egyetem rektora az elmúlt hatvan év legfontosabb eredményének nevezte a változást. Megkezdődött az az 1,2 milliárd forintos ingatlanfejlesztés, amelynek eredményeként külön infrastrukturális egységként csatlakozik szeptembertől a campushoz a Koreográfus- és Táncpedagógus-képző Intézet. A Stúdió In-Ex tervei alapján készülő létesítmény három épületrészében, három szinten hat tánctermet, három tantermet, kilenc vendégszobát, öltözőket, tanszéki és adminisztrációs irodákat, közösségi tereket, kiszolgálóhelyiségeket, közlekedőket, zöldtetőt és teraszt alakítanak ki.
Az intézmény az utóbbi években régiós szakmai kapcsolatai révén közép-európai oktatási központtá vált, és új fejlemény, hogy az Alma Mater Europaea - Evropski Center Maribor magánegyetemmel együttműködve tavasszal keresztféléves klasszikus balett-tanári mester szakot létesít Szlovéniában. Korábban már indult hasonló táncpedagógus-képzés Zágrábban, ahol a közelmúltban fejezte be tanulmányait az első végzős évfolyam.
Az intézmény Tokióban és Kiotóban rendszeresen tart a balettművész szak számára éves megtekintést, amelyen Szakály György több száz jelentkezőből választja ki azt a pár tucat diákot, aki sikeres próbatáncot követően felvételt nyer az egyetemre.
Az MTE képzésében szeptembertől helyet kap a színházi tánc szakirány, és újraindulhatnak a korábban kihelyezett képzésként működött kurzusok is. Folytatódik például a tavaly szeptemberben a Nyíregyházi Egyetemmel közösen elindított néptáncpedagógus képzés, de szerepel a tervek között Pécsen egy moderntánc-pedagógus, Győrben pedig egy klasszikusbalett-pedagógus képzés elindítása a helyi egyetemek közreműködésével. Mindezeken túl a Magyar Táncművészeti Egyetem a közeljövőben doktori iskola beindítását is tervezi.
Szakály György reagált Ókovács Szilveszter állításaira
A Magyar Táncművészeti Főiskola rektora szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében reagált az Operaház főigazgatójának Kit illet a Balettintézet név? című cikkünkben tett állításaira.
Február 11. és 25. között egy olyan balettkurzusnak ad otthont az egyetem, amelyen az Oslo National Academy of the Arts hallgatói és balettmesterei, a Frankfurti Művészeti Egyetemről Mark Spradling táncművész-koreográfus, szlovén táncosok és neves hazai balettművészek, balettmesterek, koreográfusok, valamint magyar végzős hallgatók vesznek részt. A Norvég-magyar balettkurzus elnevezésű projekt a Norvég Alap és az EGT Alap támogatásával valósul meg, amelyet a Magyar Nemzeti Balett Alapítvány nyert el. A program célja a kortárs előadóművészeti együttműködések előmozdítása, más nemzetek kultúrájának, táncművészetének megismerésén, új stílusok, előadásmódok, módszerek elsajátításán és a nemzetközi kapcsolatok erősítésén keresztül.
A program a MOM Kulturális Központban rendezett gálaműsorral ér véget, amelyen a Dohnányi-év alkalmából a 140 évvel ezelőtt született zeneszerző-zongoraművészről éppúgy megemlékeznek, mint a magyar koreográfus nemzedék kiemelkedő alakjáról, Seregi Lászlóról.