Az első igazi premierre 10-én kerül sor, mégpedig a TÁP Színház Babahajó című előadására, amelyben egy festőnő sorsa lesz terítéken; alkoholizmus, érvényesülés, női lét és ezek életünkre gyakorolt hatásai lesznek középpontban cseppet sem hagyományos formában. Vajdai Vilmos rendezi a produkciót, László Attila készíti a zenét, Juhász András pedig az extrém vizuált.
Ősszel új táncprodukcióval jelentkezik Molnár Csaba, a Lábán-díjas Arany Virág és Hadi Júlia pedig két flamand művésszel szerepel egy futurisztikus előadásban. A STEREO Akt és a holland Space Színház panasztaxit indít Budapesten, ami a Trafóban alakul interaktív tárlattá. Új előadással jelentkezik a Krétakör, felnőtteknek szóló bábelőadást készít a Természetes Vészek Kollektíva. A Dollár Papa Gyermekei pedig újabb helyszint talált magának a házban: idei bemutatójukat az öltözőben tartják.
Ősszel is folytatódnak a Trafó tematikus sorozatai, a 200% tánc egyik legnagyobb sztárja alighanem Antony Hamilton lesz, aki most két duettet tár a közönség elé, és mindkettőben szerepel. De a két éve a Trafót felvillanyozó Sharon Eyal is visszatér Gai Beharral, ezúttal két rövid darabbal jelentkeznek. Androgün erotika és torz szépség tölti be ismét a nagytermet.
Társadalmi kérdésekre fókuszáló sorozatuk, a Közös ügy csúcspontja William Kentridge és Handspring Puppet Company Übü és az Igazság Bizottság című előadása, amelyben a rajzra épülő filmjeiről elhíresült dél-afrikai művész Übü király klasszikus történetét prezentálja egészen új formában és kontextusban.
Technológiai újításokat felvonultató sorozatunk a smART és extrém kistestvére, a smART! XTRA keretében interaktív prezentációs klubprogramjaink lesznek: szerepel a Youniverse Project két játékkal, amikben gondolatátvitellel lehet majd csocsózni és kommunikálni más nézőkkel; de lesznek zenélő textilek és képpé alakuló zene is.
Ősszel két újcirkuszi produkcióval jelentkezünk, már szeptemberben jön a francia Cirque Inextremiste társulat, hárman egyensúlyoznak majd barkács környezetben; őket pedig a Poivre Rose társulat Hrabal világát idéző Rózsabors című előadása követi decemberben. Utóbbinak élő zenéjéért az az Iva Bittová felel, aki szólókoncertet is ad majd a két előadás követő estén.
A zene szerelmeseinek is érdemes figyelni a Trafót, hiszen a Birdman című film zenéjét jegyző Antonio Sanchez ad koncertet novemberben a Migration zenekarral; az esten egy rövid Birdman-inspirációt is hallhatunk majd. A koncertek a szokásos széles skálán mozognak, az indai-, az elektronikus zene és a jazz egyaránt képviseli magát az évadban. A Trafóban kezdődik az UH FEST idei programja Phill Niblockkal, majd folytatódik Dean Blunttal – a többi sokszínű helyszín mellett. A szokásos decemberi két ünnep közötti hazai nagykoncertek sem maradnak el, ezúttal a Volkova Sisters és a Sexepil biztosítja az ünnepi dübörgést.
Nagysikerű hazai produkciók is újra műsorra kerültek: aki lemaradt eddig a Krétakör Lúzerjáról vagy Pintér Béla Társulat Titkainkjáról, az most pótolhatja elmaradt kultúrélményeit, de látható lesz Fülöp László Lábán-díjas előadása, a „there is an elephant in every room...” is.
A tavasz is sok izgalmat tartogat, akkor új Mundruczó, Rózsavölgyi Zsuzsa, Frenák Pál és Schermann Márta-darabok várhatók.