Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.
Hagyományos kultúránkban a szellemi javak átörökítése természetes folyamatként volt jelen. A falusi szokások, táncmulatságok nemcsak egyfajta szórakozási formaként funkcionáltak, hanem alkalmat adtak annak is, hogy az idősebb generáció nevelői hatást gyakorolhasson az új nemzedékre. Tradicionálisan apáról fiúra szállt tovább a tudás, de a generációs folyamatokat tekintve korszakok között is átíveltek szellemi értékeink.
A Duna Művészegyüttes új bemutatója, az apák és fiak közötti szellemi kapcsolaton keresztül a hagyományról, az átörökítésről és az átvételéről kíván szólni.
Az előadás a tervek szerint egy sorozat kezdő állomása, amelyben tisztelegni kívánnak a kiemelkedő munkát végző néptáncgyűjtőink előtt.
Elsőként Nagy Albert munkásságára emlékeznek, aki az együttes művészeti vezetőjének, Juhász Zsoltnak a mestere. Emblematikus gyűjtései születtek az évek során, ezekből építkezik a bemutató tánc- és zenei anyaga. Az előadásban Kölcsey Ferenc Parainesis című művéből is idéznek majd részleteket Rubold Ödön Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész tolmácsolásában. A Duna Művészegyüttes Apák és fiak – Táncelőadás Nagy Albert gyűjtései nyomán című előadása elsőként a Nemzeti Táncszínházban 2023. szeptember 21-én lesz látható, majd október 6-án várják újra a közönséget.
További részletek a Duna Művészegyüttes oldalán.
Támogatott tartalom
Fejléckép: Duna Művészegyüttes: Apák és fiak (Fotó/Forrás: Duna Művészegyüttes)