A Sink Or Swim című víz alatti etűdöt a Royal Ballet feltörekvő fiatal alkotói készítették: a mozgásanyagot Charlotte Edmonds koreografálta Matt Dunkley zenéjére, a filmet pedig Louis-Jack rendezte.
Sink? Or Swim? We captured sections of the film in an underwater studio, building on the idea of being mentally submerged and feeling 'out of your depth', not being able to 'keep your head above water'. There is so much water imagery associated with mental illness... #sinkorswim pic.twitter.com/08i3QSouzp
Charlotte Edmonds (@CharlotteEdmon9) 2017. december 2.
A koreográfus Charlotte Edmonds elárulta, táncosi karrierje során ő is átesett a depresszió bizonyos fázisain: „Gyerekként belecsöppenni a kemény balett-képzésbe, majd még szintén fiatalon elkezdeni a karriert – mindez nagy nyomást helyez a táncosokra.
Egy sportolóhoz hasonlóan a táncosokban kialakul egy nagyon erős önreflexió: kritikus leszel önmagaddal szemben, mivel mindig törekszel a legjobbat nyújtani. A balettképzés során én is átestem olyan fázisokon, amikor azt éreztem, ennél lejjebb már nem süllyedhetek.
Ez persze kihatott az önbizalmamra és a teljesítményemre is. Végig csendben szenvedtem, és soha nem volt kellő bátorságom ahhoz, hogy beszéljek másoknak a mentális állapotomról” - árulta el.
Hozzátette: „Ez az oka, hogy szenvedélyesen hittem ebben az alkotófolyamatban. Úgy érzem, fontos felhívni a figyelmet arra, hogy nem szabad szégyellni bevallani a környezetednek, ha egyedül nem tudod felemelni a fejed a víz alól”.
A koreográfus Ian Cumberland munkáiból inspirálódott, aki egy tetőtől talpig felöltözött férfit filmezett víz alatt. „Ha voltál már ruhástól vízben, tudod, mennyire nehéz így a mozgás. Minden egyes mozdulat plusz erőfeszítést igényel. Én ezt bele szerettem volna koreografálni a táncba is, hogy a néző érezze a közegellenállást a mozdulatokon” - mondta. Az alkotók célja, hogy a film láttán eszmecsere induljon a mentális betegségek kapcsán.
(via: Royal Opera House)