Csak a szádban olvad
A harminckilenc éves, Budapesten és Hannoverben élő Légrády kiállítását egy Tetthely-krimihez hasonlóan rendezte be Andreas Beitin kurátor, a ZKM Modern Művészeti Múzeumának vezetője. Összesen mintegy száz fotó, rajz, szobor és egyéb tárgy látható a tárlaton.

A társadalomnak már a gyermekkorban kezdődő militarizálásával szembeni kritikát remekül példázza Beitin szerint Légrádynak az a hatalmas fegyvere, amelyet szárnyas oltárhoz hasonló módon rajzolt krétával egy iskolatáblára. Légrády művészetének hátterében a kurátor szerint az áll, hogy már gyerekkorában, négyévesen megismerkedett a fegyverekkel.
Az 1974-ben Barcson született alkotó már négyévesen bekerült egy sportlövőcsapatba. Később operaénekesnek tanult. 2007-ben, Daniel Spoerri svájci művésszel való találkozása után fordult a popart felé.
"Mindig az erőszak, a hatalom és a halál eszközeinek a vidámság, a vágy és a fogyasztás eszközeivel való szembeállítását mutatja be Légrády" - fejtette ki Beitin. Ezt testesíti meg például a Hermés párizsi luxuscég nyergével letakart hatalmas fegyverszobor, vagy a több mint 250 Smarties csokoládédrazséval díszített Kalasnyikov.

Ráadásul ironikus módon kacsint össze a kiállítás és a tárlat helyszíne: a ma nemzetközileg elismert művészeti centrumnak helyet adó épület 1914 és 1917 között fegyvergyárként üzemelt.
A Smart pistols című kiállítás március 30-ig látható a karlsruhei ZKM-ben (Zentrum für Kunst und Medientechnologie).