Idén a koronavírus miatti korlátozó intézkedések folyamatos megszüntetése illetve feloldása/lazítása után szinte elsőként rendezzünk újra kulturális eseményt. Idén először lesz öt napos a rendezvény: szerdától vasárnapig tart nyitva, a hétvégén, pénteken és szombaton hosszabb nyitvatartás vár minden érdeklődőt.
A látogatók teljes lenyomatot kapnak a mai műtárgy piacról mind a kortárs, mind a klasszikus korszakokból.
A vásáron a képeken keresztül az ékszerekeig szinte minden műtárgytípusból lehet vásárolni, vagy csak nézelődni. A kiállítás 5 napja alatt minden nap több érdekes előadással készülünk egy külön részen ahol az előadások mellett lesznek kerekasztal beszélgetések és könyv bemutatók is.
Minden nap a látogatók részére biztosítunk tárlatvezetéseket amelyek magyar és angol nyelven is folynak.
Több iskolás csoportot hívtunk meg akiknek ingyenes belépés mellett egy tárlatvezetéssel egybekötött kiállítási megtekintést biztosítunk.
Gilot100
A Várfok Galéria művészkörének legendás alkotója, Françoise Gilot (1921, Neully-Sur-Seine, France) idén ünnepli 100. születésnapját. A Várfok Galéria és Gilot kapcsolata Rozsda Endrének köszönhetően jött létre 1999-ben. A fiatal Gilot a 40-es évek elején a magyar szürrealista festő párizsi műtermében kezdett az olajfestéssel komolyan foglalkozni, mely megalapozta a két alkotó életre szóló barátságát.
A kiállítás keretein belül külön részen mutatkozik be Francoise Gilot több képe. A művész több mint 80 évet átívelő festészeti munkássága diadal, életműve az utóbbi évtizedekben fokról fokra került az őt megillető helyre.
Számos csatát kellett megvívnia, míg levetkőzve magáról a „Picasso múzsája” címet és a szakma világszerte elsőrangú, önálló művészként ismerte el. Művészetének gyökerei a 20. századi művészet forradalmi virágkorába vezetnek vissza, ahol közvetlen kapcsolatban állt a kor olyan jeles alkotóival, mint Braque, Matisse, Juan Gris, Paul Éluard, André Breton, Aragon, Cocteau.
A művészetről való legmagasabb szintű diszciplináris gondolkodás áll Gilot munkáinak kiérleltsége, színbeli harmóniája és kompozícióinak feszessége mögött, és ez az, ami folyamatos fejlődésben tartja az életművet.
A 20. századi művészeti fejlődés utolsó, élő tanújának alkotásai számos vezető múzeum, így például a Metropolitan Museum of Art, New York (USA); Museum of Modern Art, New York (USA); , The Morgan Library and Museum (USA), Centre Pompidou, Paris (F); Musée d'Art Moderne, Paris (F); Musée de Tel Aviv, Tel Aviv (ISR) és elsőrangú magángyűjtemények anyagát gazdagítják.
III. Art and Antique Művészeti Kiállítás és Vásár
Várkert Bazár 2021 06.09. - 13.
Fejléckép: Françoise Gilot a „Városkép III Budapest” című képével a New York-i műtermében, 2017 ©Várfok Galéria
Támogatott tartalom.