Moholy-Nagy László és Victor Vasarely alkotásaival is találkozhatunk a Light Art Museum Budapest kiállítóterében, ahol egy formabontó művészeti irányzat, a fényművészet alkotásai tárulnak elénk. A művészet, a tudomány és a technológia interakciójára épülő, hazai és nemzetközi művészek munkáit bemutató kiállítás a képzelet és a valóság közti határterületekre kalauzolja el a látogatókat, feltárva előttük a fényhasználat esztétikai utópiáit és a médium művészeti lehetőségeinek leginnovatívabb formáit.
A kiállítás alapvető üzenetét az az elgondolás adja, hogy álmaink csak azáltal válhatnak valósággá, ha átengedjük magunkat a kreatív képzelet megtermékenyítő erejének.
A csarnok közepén lebegő, hatalmas kiállítótérben az immerzív kiállítási darabok arra tesznek kísérletet, hogy a látási érzékek megnyitásával felszámolják a néző, a befogadó és a tér közötti határokat, megszüntetve a keretbe foglalt kép évszázados hagyományát.
Az irányzat kiemelkedő alkotója, a festő, fotográfus és designer Moholy-Nagy László, az „új látásnak” nevezett médiaesztétika megalkotója szerint a fénykinetika az ismert világot egy új perspektívából mutatja meg, a fény kreatív használatát pedig a modern élet komplexitásában való eligazodás segítségeként nevezte meg.
Moholy-Nagy művei mellett Victor Vasarely, Kepes György, Bolygó Bálint, Ben Fodor, Battha Gáspár, Borsos Lőrinc, Bortnyik Éva, Tubák Csaba, Csáji Attila, Csörgő Attila, Gyenes Zsolt, Healium, Horváth Erzsébeth, Kiégő Izzók, Szauder Dávid Ariel, Szirmay Jeannette, Kitzinger Gábor, Nicolas Schöffer, Mengyán András, Mátrai Erik, Nagy András, Zalán Adorján, Terkál Róbert, Zemba Ákos, Szigeti G. Csongor, Szakács Zalán, Szilágyi Csilla, Herczeg Tamás, Köves Éva, Sztojanovits Andrea és Matthis-Teutsch Waldemar alkotási láthatók.