Vizuál

A festő és múzsája – Pierre Bonnard-ról szóló film érkezik a mozikba

2024.03.19. 15:05
Ajánlom
Március 21-től láthatja a magyar közönség Martin Provost új romantikus történelmi filmjét, amelyben betekintést enged a posztimpresszionista festő művészetébe, valamint magánéletébe.

Pierre Bonnard francia festő a századforduló egyik kiemelkedő művésze, a posztimpresszionizmus jeles képviselője volt. Munkásságára hatalmas hatással volt Paul Gauguin. A hazai mozikban rövidesen látható Bonnard – Egy festő szerelme című romantikus történelmi film Bonnard életét dolgozza fel, egyaránt bemutatva a festő művészetét és elsöprő szerelmét feleségével, Marthe-val.

A nő nemcsak élete szerelme volt, de a múzsája is:

Marthe és Pierre egész életükben egymás támaszai voltak, Bonnard képeinek mintegy harmadán Marthe látható.

A Bonnard – Egy festő szerelme egyszerre történelmi film és szerelmi történet, amely felidézi a 19-20. század fordulóját, bemutatja a festő életének fontosabb állomásait, és betekintést enged a magánéletébe.

bonnard-08-150308.jpg

Jelenet a Bonnard – Egy festő szerelme című filmből (Fotó/Forrás: Vertigo Média)

Marin Provost alkotásának világpremierjére a világ legrangosabb szemléjén, a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál hivatalos programjában került sor.

A film méltó emléket állít a kivételes festőnek,

és illeszkedik a művészekről szóló színvonalas portréfilmek sorába. A rendező olyan, Magyarországon is bemutatott sikerfilmeket készített korábban, mint a Hogyan legyél jó feleség? vagy az Én és a mostohám.

A film főbb szerepeiben mások mellett Cécile de France (Lakótársat keresünk, A Francia Kiadás, Halálos közellenség, Az ifjú pápa), és Stacy Martin (A nimfomániás, A kígyó, A világ összes pénze, Louis Wain rendkívüli élete) látható.

Bonnard – Egy festő szerelme

francia romantikus történelmi film, 2024, 122 perc, 16+

Rendezte: Martin Provost
Írta: Martin Provost, Marc Abdelnour
Premier: 2024. március 21.
Forgalmazó: Vertigo Média

Fejléckép: Jelenet a Bonnard – Egy festő szerelme című filmből (Fotó/Forrás: Vertigo Média)

 

Egy kiállítás, ahol lassan kell nézni

Kapcsolódó

Egy kiállítás, ahol lassan kell nézni

A Tate Modern arra szeretné rábírni a látogatókat, hogy merüljenek el a képekben, és ne csak végignyargaljanak egy kiállításon, hogy letudják. Az ehhez kapcsolódó kampányhoz a Pierre Bonnard-tárlatot érezték a legalkalmasabbnak, ahol olyan vezetéseket is terveznek, ahol csak pár képet vizsgálnának meg alaposabban.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Kiderült, mi lesz a Tompos Kátyának szánt adományok sorsa

A tavasszal elhunyt színművész kezelésére összegyűlt adományok nem maradhatnak az örökösöknél, azok felhasználásáról az adományozóknak kell nyilatkozatot tenni. 
Színház

Gubás Gabi: „Ha megtalálod azt, aki passzol hozzád, akkor a csillagokat is le tudod hozni az égről”

Jason és Phoebe egy zseniális írópáros két tagja, sikeres darabokat írnak együtt, de a saját szerelmi életüket képtelenek megfejteni. A Thália Színház friss bemutatójában Allisont, az elismert darabszerző feleségét alakító Gubás Gabit kérdeztük.
Vizuál

Megvannak a Golden Globe-díj idei jelöltjei

Az Európai Filmdíjak után a tengerentúlon is tarolhat Jacques Audiard legújabb filmje, amely összesen tíz jelöléssel várhatja a januári gálát. A díjra mások mellett Hugh Grant, Demi Moore, Kate Winslet és Angelina Jolie is esélyes.
Könyv

„Ez mennyiben saját út?” – Grecsó Krisztián a Lírástudók vendége

Az Apám üzent című regény nyomozás a családi múlt után, ami során feltárulnak az előző generációk férfimintái. Grecsó Krisztiánt az autofikció divatjáról és saját történeteiről kérdezte Grisnik Petra.
Klasszikus

Újabb fesztivállal bővül a tizedik alkalommal megrendezett Fesztivál Akadémia Budapest programja

Koncertek, mesterkurzusok, zenei versenyek, határokat feszegető események Budapesten és az ország számos pontján – ez a sokszínűség jellemzi a Fesztivál Akadémia Budapestet, amely tavasszal már az Őrségben is várja a művészetbarátokat.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Vizuál magazin

KÉP-regény: „szúkelzsemel”

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal a kairói tevepiacon tett, örkényien groteszk látogatását idézi fel. 
Vizuál hír

Több mint háromszáz filmet neveztek a 44. Magyar Filmszemlére

„Örömteli ez a nagy érdeklődés, mert azt mutatja, hogy minden filmes műfajban születnek új alkotások és bíztató, hogy sok a jelentkezők között a pályakezdő filmes” – fogalmazott a szemle igazgatója a rekordszámú nevezés kapcsán. 
Vizuál ajánló

„Benned is rejlik egy film” – üzeni nekünk Cserhalmi György a BIDF plakátján

Január 25. és február 2. között rendezik meg a 11. Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivált (BIDF), amely során tizenegy városban hatvan filmmel és csaknem kétszáz vetítéssel várják az érdeklődőket.
Vizuál hír

Megvannak a Golden Globe-díj idei jelöltjei

Az Európai Filmdíjak után a tengerentúlon is tarolhat Jacques Audiard legújabb filmje, amely összesen tíz jelöléssel várhatja a januári gálát. A díjra mások mellett Hugh Grant, Demi Moore, Kate Winslet és Angelina Jolie is esélyes.
Vizuál ajánló

Gazdag Gyula klasszikusával folytatódik a Filmrendezők Klubja

December 16-án a Hol volt, hol nem volt című 1986-os film kerül terítékre a Magyar Játékfilmrendezők Egyesületének mesterkurzusán. A vetítést követően a közönség ezúttal is beszélgetést hallgathat meg a rendezővel a Művész Moziban.