A STRAND állandó művésze, Weiler Péter egy több, mint 100 m2-es alkotással készül az alkalomra, amely a főbejárat és a nagyszínpad közötti téren lesz látható, kilenc konténerre feszítve. A művész generatív AI programmal alkotta meg a képet, ami a cirkusz szimbolikáját álomszerű és légies világba ülteti át.
A cirkusz jelentése a művészetben rendkívül gazdag, megejtő módon tart tükröt az emberi lélek szórakoztatni vágyó ambícióinak. Légies, megfoghatatlan és ünnepi.
A cirkusz egy konkrét életforma, egy egész élet minden percét meghatározó hivatás. A cirkusz vándorol, helyet keres, és így soha nincsen otthon. Ennek a küzdelmes helykeresésnek és a művészet okozta öröm és kiteljesedésnek kettőssége hatott rám” – emelte ki Weiler Péter.
A STRAND ART kiemelt partnere a HAB. Az Andrássy úti kortársfókuszú, többfunkciós művészeti központ Víz, hab, Balaton címmel alkotói foglalkozásokat rendez: a színes habkartonokból létrejövő installációt az arra járók bővíthetik egy nagy, interaktív, folyamatosan alakuló hullámzó „lénnyé”. Az installáció, amely remélhetőleg többméteresre növekszik majd, a látogatók keze által készül, és emblematikus szelfispottá válhat, hiszen a STRAND Fesztivál szellemiségét, a Balaton élményét hívja életre.
A látogatók el is vihetnek magukkal egy saját készítésű művészi szuvenírt, ugyanis vászontáskát is készíthetnek hab és víz motívumokkal.
A kortárs művészet iránt érdeklődők Vékony Déliától, a HAB művészeti igazgatójától hallgathatnak Víz a kortárs művészetben címmel interaktív művészettörténeti előadást, valamint Vékony Délia és Olajos Anna a fesztiválon kiállított alkotásokról beszélgetnek, meghívott művészekkel.
Pénteken a fesztiválozók Bereczki Kata és Sibitka Panni vezetésével, a környezettudatos hulladékfeldolgozás jegyében – a MOHU támogatásával – szemetesedényeket festhetnek és alakíthatnak át kortárs alkotássá.
Egy életvidám, igazi fesztiválhangulatú pop-up kiállítással várja a STRAND Fesztivál közönségét a Petőfi Kulturális Ügynökség a Szentendrei Régi Művészteleppel együttműködve. Illés, LGT, Mini, Beatrice – legendás zenekarok, akiknek dalai több generációban is visszhangzanak. Kőbányai János riporterként fényképezőgéppel járta a koncertek helyszíneit, és több mint tízezer fotót készített. Ebből a gazdag képanyagból láthatunk most több mint százat Szentendrén a Beat! kiállításon, amely egyszerre fontos zenetörténeti dokumentáció és látlelet is a Kádár-korszak késői időszakáról. A Szentendrei Régi Művésztelep aktuális kiállításából egy fesztiválhangulatú válogatás látható a STRAND ART területén.
További információ itt érhető el. >>>
Fejléckép: Osgyáni Sára: Érkezés Almádiba (forrás: STRAND Fesztivál)