Bukta Imre kiállításának kurátora, Paksi Endre Lehel az akcióművészetet állította középpontba, a szegénység és az önellátás témakörét járják körbe a kiválasztott művek. A kurátor szerint Bukta Imre alkotásain keresztül a "társadalmi érzékenység, a másik hitének és kultúrájának tisztelete, az együttélés és a megélhetés fenyegetett egyensúlya" mutatkozik meg.
A magyar kultúrintézetben rendezett kiállításon Bukta Imre Munkácsy-díjas képzőművész grafikáit, festményeit, akciófotóit, objektjeit, installáció- és performansz-dokumentációit és filmjeit mutatják be. A tárlat május 6-ig tekinthető meg.
Az 1952-ben született Bukta Imre művészete sok szállal kötődik a vidéken élő, mezőgazdaságban dolgozó emberek életéhez és kultúrájához. Saját műveinek jellemzéseként megalkotta a mezőgazdasági művészet, vagyis az agro art fogalmát, ugyanis a falusi mindennapokból és a társadalom perifériájára szorult emberek életéből merít témát. A kezdetben groteszk és politikus műveit később a melankolikus és empatikus alkotások váltották fel.
2013-as cikkünk szerint rekordot döntött Bukta Imre akkori kiállítása. Kortárs magyar képzőművész egyéni kiállítására a rendszerváltozás óta soha nem váltottak még annyian belépőjegyet, mint a Másik Magyarország című, a Műcsarnokban rendezett tárlatára.
Adorján Attila kortárs magyar festőművész olajfestményeiből nyílik önálló kiállítás a bécsi magyar nagykövetségen. A tárlatot a nagykövetség az Osztrák-Magyar Társasággal és a Galerie Suppan-nal együttműködésben valósította meg. A Balassagyarmaton született művész Gyémánt László festőiskolája után a képzőművészeti egyetemet végezte el, mesterei Veress Sándor és Maurer Dóra voltak.
Önálló kiállításainak már számos magyarországi galéria otthont adott, továbbá Bécsben, Salzburgban és Berlinben is láthatók voltak művei.