Vizuál

A társfüggés legsötétebb arcát mutatja meg az év horrorfilmjének kikiáltott Együtt

2025.07.29. 10:25
Ajánlom
Alison Brie és Dave Franco főszereplésével ősszel érkezik a hazai mozikba az Együtt című film, amelyet több külföldi kritikus is az év legjobb horrorjának kiáltott ki. Cikkünkben megtekinthető a film előzetese.

Az Együtt az idei Sundance filmfesztiválon mutatkozott be, ahol (A csúf mostohatestvér című horror mellett) egyből felhívta magára a figyelmet felkavaró jeleneteivel.

Tim és Millie (az életben is egy párt alkotó Dave Franco és Alison Brie) évek óta együtt vannak, kapcsolatuk pedig válaszúthoz érkezett. Vidékre költöznek, maguk mögött hagynak mindent, hogy csak egymásra tudjanak fókuszálni. Ám arra egyikük sem számít, hogy egy természetfeletti erővel való, rémálomszerű találkozás felforgatja az életüket, metszően érintve a szerelmüket – és a húsukat.

Az Együtt az ausztrál Michael Shanks első egész estés filmje, amely a rendező szerint az elköteleződéssel kapcsolatos, hosszan tartó szorongásokról szól, illetve arról, hogy milyen borzalmas lehet megosztani valakivel az életünket. „A társfüggőségről, a monogámiáról, a románcokról és a sérelmekről szól [a film], valamint arról, hogy

egy bizonyos pont után meg tudjuk-e mondani, hol ér véget az egyikünk élete, és hol kezdődik a másik felünké

– idézi az alkotót az ADS Service közleménye.

Shanks eddig rövidfilmeket és sorozatokat készített, de a vizuális effektek világában is otthon van. 2019-ben rendezett egy bábanimációs filmet, melyet a „VFX-hez írt szerelmes levélnek” tartanak. A Rebooted című kisfilm főszereplője a filmvászon egykori gonosztevője, egy csontváz, mely napjainkban elavult speciális effektként próbálja megtalálni a helyét. A kisfilmet a rendező honlapján lehet megnézni.

Az Együtt pontos premierdátuma egyelőre nem ismert, várhatóan 2025 őszén kerül a hazai mozikba, az ADS Service forgalmazásában.

Fejléckép: Jelenet az Együtt című filmből (Forrás: ADS Service)

Gyönyörű rémület – Így újultak meg a horrorfilmek

Kapcsolódó

Gyönyörű rémület – Így újultak meg a horrorfilmek

A boszorkány, Örökség és Tűnj el! – három korszakalkotó film az elmúlt tíz évből, amelyek nemcsak bebizonyították, hogy a horror is teljes értékű műfaj, de egyúttal utat mutattak a következő rendezőgenerációknak. És ez a reform rá is fért a zsánerre.

Gusztustalanul jó ez a film – A szer kritika

Gusztustalanul jó ez a film – A szer kritika

Coralie Fargeat filmje egy igazán provokatív allegórián keresztül mutat rá, hogy a modern kori szépségfelfogásunk egyenes úton vezethet az öngyűlölethez. A szer egyszerre abszurd médiakritika, nyomasztó lélektani dráma és provokatív testhorror.

15 sor film: Hozd vissza őt

15 sor film: Hozd vissza őt

A Fidelio 15 sor-rovatát azért hoztuk létre, hogy mindenről beszámoljunk, ami kultúra, és érdemes tudni róla. A következő rövid írás a Hozd vissza őt című horrorfilmről szól. 15 sor film.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Tarr Zoltán és Nagy Ervin az OJD-ügy kapcsán: „Visszaszereztünk 1,3 milliárd forintot”

Ennyit fizetett volna ki a Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft. új operettek megírására, fordítására és külföldi bemutatására a szerzőnek – derült ki Tarr Zoltán miniszter posztjából. Nagy Ervin államtitkár további vizsgálatokat ígért.
Plusz

Orbán János Dénes ügyének kivizsgálását kéri a Színházi Kritikusok Céhe

„Az Orbán János Dénesnek kifizetett 541 millió forint 227 millió forinttal több, mint amennyit 2023-ban a kormány elkülönített az összes budapesti székhelyű független színház egész éves működésére.” – olvasható a Színházi Kritikusok Céhének levelében.
Zenés színház

OJD-ügy: Érdemi reakciót várnak a vezetőktől az Operettszínház művészei

Harmincöt társulati tag aláírásával jelent meg egy közlemény az Orbán János Dénes-ügy kapcsán, amelyben az Operettszínház tagjai arra kérik a teátrum vezetőit, nyilatkozzanak arról, milyen hatással vannak a kifizetések a színház gazdálkodására és a művészi munkára.
Zenés színház

Reagált Kiss-B. Atilla az Operettszínház művészeinek nyilatkozatára

„Egyik említett kiadási tétel sem érinti a Budapesti Operettszínház intézményi működési forrásainak felhasználását” – fogalmazott Kiss-B. Atilla, a Budapesti Operettszínház főigazgatója, miután 35 társulati tag kért magyarázatot az OJD-ügyben.
Vizuál

Odüsszeia: a háború után nincs hová hazatérni

„Christopher Nolan nemcsak az antikvitás világát siratja el, hanem egyszersmind figyelmeztet is: a civilizációk végül mindig széthullanak, a széthullás pedig a bűnbeeséssel kezdődik.” Odüsszeia kritika.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Vizuál ajánló

Nicolas Winding Refn visszatért, és hozza hátborzongató neonfényeit is

A dán filmművészet egyik legizgalmasabb alkotója új filmjében a neonfényes alvilág mélyére vezeti a nézőt. Az ősztől mozikba kerülő Neonpokolhoz megérkezett a magyar feliratos előzetes.
Vizuál kritika

Backrooms: YouTube-videóból született meg az év egyik legkülönösebb horrorja

Internetes rémtörténetnek indult, ma már világszerte hatalmas kultusza van: a Backroomsból készült mozifilm nem pusztán egy sikeres adaptáció, hanem az év egyik legkülönlegesebb horrorja. Backrooms – Hátsó szobák kritika.
Vizuál ajánló

A vadon szíve: Brad Pitt és harci kutyája együtt küzd a túlélésért

Ősszel érkezik a mozikba David Ayer legújabb kaland-thrillere, amelynek főszerepében a kétszeres Oscar-díjas Brad Pitt lesz látható. Cikkünkben megtekinthető A vadon szíve előzetese.
Vizuál ajánló

Megújulva tér vissza a Veszprém-Balaton Filmpiknik

Veszprémben és Balatonfüreden megújult filmes esemény várja a lelkes nézőket és a filmeseket augusztus végén, amely hangulatos környezetben nyújt lehetőséget a megújuló szakma és a közönség nyári találkozójára.
Vizuál kritika

Odüsszeia: a háború után nincs hová hazatérni

„Christopher Nolan nemcsak az antikvitás világát siratja el, hanem egyszersmind figyelmeztet is: a civilizációk végül mindig széthullanak, a széthullás pedig a bűnbeeséssel kezdődik.” Odüsszeia kritika.