Vizuál

A visszavonulást fontolgatja Gary Oldman

2022.11.22. 10:55
Ajánlom
Idővel minden karrier hanyatlásnak indul, és nem szeretne nyolcvanévesen is aktív lenni – egyebek közt ezzel indokolt az Oscar-díjas brit művész, hogy miért nem szeretne már sokáig színészként dolgozni.

„Irigylésre méltó karrierem volt, de a karrierek hanyatlásnak indulnak, és vannak más dolgok a színészeten kívül, amelyek foglalkoztatnak” – nyilatkozta a The Sunday Timesnak az Oscar-díjas Gary Oldman, aki az interjúban arról beszélt, hogy az Utolsó befutók című sorozat befejezése után visszavonulhat a színészkedéstől. Az Apple TV+-on futó produkció 2. évada december 2-án debütál, a brit művész pedig azt mondta, egyáltalán nem bánná, ha ezzel a szereppel köszönhetne le a nemzetközi színpadról.

„Amikor fiatal vagy, azt hiszed, hogy mindenre jut majd időd – elolvasod azt a könyvet –, az évek pedig közben eltelnek. Jövőre hatvanöt éves leszek, a hetven is közeleg.

Nem szeretnék nyolcvanévesen is aktív lenni”

– jelentette ki.

Amennyiben Oldman tényleg az Utolsó befutók befejeztével fog visszavonulni, ez azt jelenti, hogy

néhány évig még várhatóan aktív marad,

az Apple ugyanis a sorozat 3. és 4. évadára is leszerződött az alkotógárdával.

Gary Oldman napjaink egyik legsokoldalúbb színésze. Pályafutása során számos filmben nyújtott emlékezetes alakítást, egyebek közt Francis Ford Coppola Drakulájában, Luc Besson Léon, a profijában, Christopher Nolan Batman-trilógiájában, illetve Joe Wright A legsötétebb órájában. Utóbbiért – Sir Winston Churchill megformálásáért – meg is kapta a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-díjat 2018-ban.

Oldman szerepet kapott Christopher Nolan legújabb szuperprodukciójában, az Oppenheimerben is. Az atombomba „atyjáról” szóló filmben Harry S. Truman amerikai elnököt fogja alakítani. A filmet 2023. júliusában mutatják be az Egyesült Államokban.

Fejléckép: Gary Oldman 2018-ban, miután elnyerte a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-díjat (Fotó/Forrás: Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images Hungary)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Itt a lista, közülük kerülnek ki a 2024-es Prima Primissimák

Rekordszámú, több mint 900 jelölés érkezett az immár harmadik évtizedébe lépő elismerésre. Közülük választotta ki a Prima Primissima Alapítvány kuratóriuma azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető díjat.
Színház

Kulka János: Tényleg más lettem

A közelmúltban hosszú idő után először lépett egyedüli szereplőként színpadra Kulka János. A Halál Velencében című előadást a Jurányi Házban mutatták be, a színművészt ennek apropóján kérdezte az RTL.
Színház

Sajgál Erika: A legtöbb ötven fölötti nő most ébred rá a saját erejére

A Rózsavölgyi Szalonban csaknem két éve fut sikerrel a Szívhang, Hárs Anna darabja. A történet három ötvenes barátnőről szól, akik az egyetemen évfolyamtársak voltak, és azóta is összetartanak. A Hédit alakító Sajgál Erikával beszélgettünk.
Zenés színház

A Valuska lett az International Opera Awards legjobb ősbemutatója

Tíz előadás közül a legjobb ősbemutatónak választották a rangos International Opera Awardson Eötvös Péter utolsó operájának premierjét, a Magyar Állami Operaház Valuska-produkcióját.
Színház

Felkavaró vízió a modern nőkről – Alföldi Róbert legújabb rendezése a Pesti Színházban

Október 5-én tartják Wéber Kata Egy nő anatómiája című darabjának magyarországi ősbemutatóját a Pesti Színházban, amelynek alapján Mundruczó Kornél nagy sikerű filmje, a Pieces of a Woman készült.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Vizuál ajánló

Az ókori Mezopotámia művészetét bemutató, átfogó kiállítás nyílik a Szépművészeti Múzeumban

Az Istenek és démonok királysága – Mezopotámia Kr. e. 1000-500 című tárlat október 5-én nyílik meg, és egészen február elejéig látogatható. A szervezők szerint hasonló léptékű kiállítás tízévente csak egy-kettő van a világban.
Vizuál magazin

KÉP-regény: Hexa Grace

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal arról mesél, hogyan futott bele monacói útja során egy műalkotásba, ami múzeumban nem férne el.
Vizuál ajánló

Pixel és folklór – magyar népművészet és fotográfia a 21. században

Hogyan lehet a hagyományokat a jelenben pontosan, érdekesen, megkapóan ábrázolni? Ez a kérdés köti össze a Hagyományok Háza Pixel és folklór című egyedülálló tárlatán kiállító, elismert fotográfusokat.
Vizuál hír

2025-ben kezdődhet az új Nemzeti Galéria építése

Az új épület a Liget Budapest Projekt részeként az egykori Petőfi Csarnok helyén épülhet fel, ám a munkálatok évek óta húzódnak, az eredeti tervek alapján a fejlesztésnek tavaly kellett volna elindulnia.  
Vizuál ajánló

A Millenárisra költözik a kortárs képzőművészet

Október 17. és 20. között Magyarország leggazdagabb képzőművészeti választékával, különleges látogatói élményekkel készül a közönség fogadására a régió legnagyobb nemzetközi kortárs vására, a 14. Art Market Budapest.