A sorozat soron következő részében, május 10-én, szerdán 18 órától Hradszki László műgyűjtőt, befektetési cégvezetőt, a Hradszki Gyűjtemény tulajdonosát, a Műgyűjtők Klubjának egyik alapító tagját kérdezi Bérczi Linda többek között arról, mit is jelent számára a műgyűjtés, és hogyan vált mindez hétköznapjainak szerves részévé.
Hradszki László gyűjteményében megtalálhatóak az európai iskola fontosabb darabjai, de a fiatalabb generáció számos művésze is képviselteti magát kollekciójában.
Gyűjtői tevékenysége azért is jelentős, mert a Műgyűjtők Klubjának alapító tagjaként hét hazai gyűjtemény tulajdonostársával együtt azt a célt tűzték ki, hogy a hazai kortárs képzőművészetet széles körben bemutassák és támogassák. Gyűjteményeiket kiállításokon mutatják be a közönségnek, kiadványokat adnak ki róluk, továbbá online platformon is betekintést engednek azokba.
A beszélgetésen szó lesz a gyűjtés kezdeteiről, a gyűjtő megosztja az érdeklődőkkel tapasztalatait, elmeséli, hogyan vált gyűjtővé, illetve milyen szempontok szerint választja ki a műtárgyakat.
A május 31-én 18 órakor kezdődő beszélgetésen Tóth Csaba műgyűjtőt, televíziós szakembert kérdezi Linda a gyűjteménye keletkezéséről, kedvenc műtárgyairól és még sok másról.
Tóth Csaba jogászként kezdte a pályáját, a kétezres évek elején a Partos és Noblet Lovells nemzetközi ügyvédi irodában dolgozott senior ügyvédként, majd 2009-től csaknem tíz éven át a Chello Central Europe, majd az AMC Networks Central and Northern Europe regionális jogi igazgatójaként tevékenykedett. 2017-ben váltott, és az AMC Networks közép-európai saját gyártásáért lett felelős, ebből az időszakból számos sikeres ismeretterjesztő sorozat, magazinműsor, talkshow és más televíziós produkció kreatív produceri munkája fűződik a nevéhez. 2021 májusától a neves televíziós produkciós cég, a Scripted Productions új divízióját is vezeti, ahol kifejezetten a heti sorozatok és streamingtartalmak fejlesztéséért és gyártásáért felel. Munkája mellett a Mosoly Alapítvány kuratóriumának és a francia Pompidou Központ támogatói bizottságának is tagja, szenvedélye a kortárs műgyűjtés.
A beszélgetés során megtudhatjuk, hogy a jogi pálya és a filmes karrier mellett hogyan kezdődött, és milyen szerepet tölt be életében a műgyűjtés.
A folytatásban, június 21-i Törös Judit műgyűjtőt, a Törös Ügyvédi Iroda tulajdonosát, a Vállalható Üzleti Kultúráért nagykövetét kérdezi Linda a gyűjteménye jellegéről, gyűjtési szokásairól. A július 5-i beszélgetés résztvevője Kacsuk Péter informatikus, a SZTAKI tudományos tanácsadója lesz, aki elmeséli, hogyan vált az évek alatt a magyar kortárs műgyűjtés meghatározó alakjává. A július 26-i beszélgetés meghívottja Hetényi Csaba közgazdász, a Hetényi-Gonda Gyűjtemény tulajdonosa lesz, aki közel húsz éve vágott bele a műgyűjtésbe, és többek között azt is megosztja az érdeklődőkkel, hogyan változott az ízlése a kezdetekhez képest.
További információ és regisztráció ezen a linken.
Fejléckép: Látogatók a The Space galéria kiállításán (forrás: The Space)