A múzeum negyven festményt, húsz rajzot és harminc nyomatot mutat be, amelyeket a holland mester utolsó alkotási szakaszában készített. "Rembrandt még 3,5 évszázaddal halála után is megigézi a világot" - hangoztatta a kiállítás kurátora, Betsy Wieseman. A Rembrandt: The Late Works című kiállítás január 18-áig látható a brit fővárosban, azután az amszterdami Rijksmuseumba költözik.
"Technikai újításai és az emberek érzelmi világára vonatkozó alapos ismerete ma is ugyanolyan fontosak, mint ahogyan a 17. században voltak. A nézőt át akarjuk helyezni Rembrandt világába. A látogatóknak úgy kell a művészetről gondolkodniuk, ahogyan azt Rembrandt megalkotta" - véli Wieseman.
A galéria szerint Rembrandt az 1650-es évektől egészen haláláig olyan új stílust keresett, amely több kifejezőerőt és mélységet kölcsönöz műveinek. Az önmegfigyelés, a fénnyel való manipulálás, az intimitás, az elmélkedés, a konfliktusok és a megbékélés jelei mind felismerhetőek ebben az időszakban.
Önarcképeinek egymás mellé állítása pedig bizonyítékul szolgál arra, hogy saját vonásainak ábrázolásakor is "szokatlan őszinteséggel" dolgozott. Több kölcsönkapott alkotás, például a Rijksmuseum tulajdonában lévő A zsidó menyasszony című kép segíti Rembrandt érzelmekre való fogékonyságának és újító módszereinek bemutatását a tárlaton.