Lilja Ingolfsdottir legújabb alkotásának világpremierjére a rangos Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztiválon került sor, ahol összesen öt díjat hódított el (a zsűri különdíja, legjobb színésznő, az ökumenikus zsűri díja, FIPRESCI-díj, az Europa Cinemas díja).
A drámát bemutatták a CineFest Miskolc Nemzetközi Filmfesztiválon is, ahol három elismerést kapott, köztük a legjobb filmnek járó Pressburger Imre-díjat.
A történet főszereplője egy négygyerekes norvég nő, Maria, akinek mindennapjai az anyaság és karrier közötti zsonglőrködéssel telnek, miközben második férje, Sigmund állandóan úton van a munkája miatt. Bár a házasságuk kezdetén minden a szerelemről és a harmóniáról szólt, az évek során elkezdtek megjelenni a repedések a kapcsolatukon. Egy nap hatalmas veszekedés tör ki köztük. Sigmund bejelenti, hogy válni szeretne, Maria pedig kénytelen szembenézni a legnagyobb félelmeivel.
Segíthet-e a terápia a gyógyulásban és a veszteség utáni talpraállásban?
A Szerethető egy szakítás története, amely bemutatja az önismeret felé vezető utat és a tudat alatt követett mintákkal való megküzdés belső folyamatait. A film január 15-étől látható a hazai mozikban a Cirko Film forgalmazásában.
Fejléckép: Jelenet a Szerethető című filmből (Fotó/Forrás: Cirko Film)

hírlevél












