Ebben az évben a szakami díjakat nyolc kategóriában, a különdíjakat hat kategóriában hirdették ki.
A legjobb magyar filmnek járó díjat és A megbocsátás birodalma szekció különdíját kapta Visky Ábel Mesék a zárkából című dokumentumfilmje, amely a fogvatartottak által írt mesék világán keresztül ragadja meg a börtönbüntetés miatt szétszakadt családtagok közötti bonyolult kapcsolatot.
A magyar filmek versenyében különdíjat kapott az Anyáim története, Haragonics Sára és Dér Asia dokuja.
A megbocsátás birodalma szekcióban a szakmai zsűri díját kapta Mehrdad Oskouei Örök árnyék című filmje, a Szeretet birodalma kategória győztese pedig Sébastien Lifshitz Kislány vagyok (Little Girl) című alkotása lett.
A gonosz birodalma szekció legjobb alkotása David France Isten hozott Csecsenföldön (Welcome to Chechnya) című alkotása lett, amely a csencsenföldi LMBTQ-mozgalom küzdelmeit mutatja be.
A 7. Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon 30 film szállt versenybe. Az esemény honlapján még megtekinthetők a filmek.
A fesztiválon szereplő A mozdulat művészete című dokumentumfilmről az alábbi cikkben írtunk.

Kapcsolódó
Mozdulatba zárt pillanatok
Ma már a modern tánc előfutáraként tekintünk rá, a 20. század elején azonban a mozdulatművészet még nem volt több egy lázadó gesztusnál, amely a klasszikus táncformák – különösképpen a balett – szigorú szabályrendszeréből kitörve a korlátlanságot hirdette. Börcsök Boglárka dokumentumfilmjében arra vállalkozott, hogy rekonstruálja a mozgásnak azt a fajta konvenciókon túli szabadságát, amely az irányzat lényegét adta.