Az idén hetvenedik születésnapját ünneplő Budaházi Tibor Munkácsy Mihály-díjas képzőművész nagyjából ötven évet felölelő, visszatekintő kiállítása az alkotó fő műveire helyezi a hangsúlyt. A Magyar Művészeti Akadémia Képzőművészeti Tagozatának 2015-ös díjazottja grafikusi és objektművészeti tevékenysége mellett elsősorban festőművésznek vallja magát.
Rétegzett, matériás alkotásai általában borongós, melankolikus, mély lírai hangulatokról, szent érzületektől, meditatív átszellemültségekről vallanak.
Festészetében a kontamináció, azaz az összekeverés, a vegyítés, a „beszennyezés” mozzanata együtt él az újrateremtés aktusával,
a tiszta aspektusok, látványok, arculatok, felületek létrehozásával. A rendezetlenség, a bomlás természete az összevarrás, az összeforrasztás, a megóvás, a hozzáadás, a kiegészítés, a helyrehozás, a megőrzés eszméjével. Az idézéstechnika az egyéni meglátással, a kimerülés, a törlés művészete és kultúrája a feltöltődés, a kiemelés artisztikumával, a véletlenszerű rátalálás mozzanata az életre keltő beleélés, az azonosulás vágyával.
A kiállításhoz kapcsolódóan Budaházi Tibor és Novotny Tihamér kurátor augusztus végén közös tárlatvezetést is tart, amelyen a részvétel díjtalan, de regisztrációhoz kötött.
Kísérőrendezvény:
- augusztus 29., 17:00 – Budaházi Tibor kiállításának tárlatvezetése
További részletek és jegyvásárlás a Pesti Vigadó oldalán»»»
Támogatott tartalom
Fejléckép: Budaházi Tibor: Római töredékek, 2015-2019, akril, farost, 150x200 cm (Fotó/Forrás: Pesti Vigadó)