A Capa in Color című kiállítás során Robert Capa lencséjén keresztül elevenedik meg a világháború számos hadszíntere: Anglia, Tunézia vagy Olaszország, míg az 1946 utáni képeken a kor olyan neves alakjai tűnnek fel, mint Ingmar Bergman, Pablo Picasso, Ernest Hemingway, Anna Magnani vagy Roberto Rossellini. Mint az anyag bizonyítja, Capa ezekben az években Franciaországtól Japánig a világ számos pontján dolgozott, de a közönség a fotográfus halála előtt nem sokkal, Indokínában készített sorozatból is találkozhat néhány színes felvétellel.
A színes filmet 1936-ban találták fel, és Capa gyorsan használni kezdte, de a 2. világháborúban nagyon nehezen tudta eladni ezeket a felvételeket, ezért csak 1946 után kezdett el újra színes filmet használni. Ekkortól ismét több gépet hordott magánál, hogy ugyanazt a történetet többféle nézőpontból meg tudja örökíteni. A színes fotók azért érdekesek, mert bizonyos értelemben még átélhetőbbé teszik a Robert Capa által közvetíteni próbált üzenetet - hívta fel a figyelmet a Cynthia Young, a Capa in Color című kiállítás kurátora, hozzáfűzve, hogy ezeken a könnyen fakuló képeken a modern digitális technikával sikerült helyreállítani az eredeti színeket. A kiállítás a fényképész öccse, Cornell Capa által alapított New York-i International Center of Photography-val együttműködésben jött létre, a New York-i bemutató után első alkalommal látható Európában. Természetesen nem ez az első Robert Capa-kiállítás Budapesten, kevesen tudnak azonban arról, hogy Capa színesben is fotózott. A szeptember 20-ig látogatható kiállítások magyar társkurátora Petrányi Zsolt.
A tárlat elismeréssel adózik John G. Morris előtt is, aki nemcsak szerkesztette Capa képeit, hanem személyesen is fényképezte a front mögötti Franciaországot. A jelentős képszerkesztőt 98 éves korában fedeztek fel mint fotóriportert is. Morris nem sokkal a partraszállás után érkezett Észak-Franciaországba, ahol 168 fekete-fehér képet készített, ezek közül a kiállítás 44-et mutat be, remekül kiegészítve Capa színes felvételeit. John G. Morris elmondta: szimbolikus jelentőségű esemény számára, hogy Robert Capa szülővárosában állítják ki képeit, Capa fotói mellett. Mint hozzátette, fotográfusként soha nem vette magát komolyan, hiszen képszerkesztőként a 20. század legnagyobb fotósaival dolgozhatott együtt, köztük több magyarral is.