A november 30-áig látogatható, Tolvaly egyik jellegzetes akciójáról elnevezett Csodálatos rendszer a főbb tartalmi ívek mentén mutatja be a 2008-ban lezárult, alig három évtizedes életmű minden szakaszát. A Ludwig Múzeum vállalkozása új megvilágításba helyezi a neoavantgárd második generációjához tartozó művész munkásságát, hiszen ehhez hasonlóan nagyszabású, pályáját több szempontból körbejáró kiállítás nem valósult meg Tolvaly Ernő életében.
Az életmű erős keresztmetszeteként jellemezhető kiállítás rávilágít, hogy a konceptualizmus és a festészet kéz a kézben járt Tolvaly teljes életútja során. Míg konceptuális művei a festészet olyan alapkérdéseivel foglalkoznak, mint a képalkotás, a látvány, a szín, a tükröződés és az érzékelés, addig festészete végtelenül konceptuálisnak mondható.
A kiállítás központi eleme Tolvaly utolsó befejezett műve, a Múzeum nagy ívű művészeti koncepciójának legkifinomultabb bemutatása. A különleges méretű és hatásában rendkívül elgondolkodtató installációs festménysorozat összefoglalója Tolvaly stíluselemzésének, a modernizmusról szóló vizsgálódásának és annak a sajátos, sokszor a játékosságot sem nélkülöző festészeti rendszernek, amivel a festészet műfaji aktualitását állítja és tagadja egyben.
A tárlat létrehozásában közeli barátok, kollégák is közreműködtek, így közvetlenebb portré rajzolódik ki Tolvaly Ernőről és a korról, amelyben a művek létrejöttek, ezáltal a látogatók betekintést kapnak a hetvenes és nyolcvanas évek hazai művészeti életébe is.