Czímer-Szendrei Judit 2015-ben alkotta az első képét bélyegekből. Ahogy ő fogalmaz, a képek készítése nyugalmat hozott számára. Műveit használt bélyegek felhasználásával kreálja.
„A „bélyeggel festés” meghatározást Antal Péter műgyűjtőtől kaptam az első kiállításomon. Olyan alapanyaggal dolgozom, amelynek önálló belső értéke, mondanivalója van; amivel az alkotás folyamatában új értéket hozok létre, amikor saját mondanivalómat kívánom kifejezni.
Tudomásom szerint a világon mintegy tíz hasonló technikával alkotó művészt ismerünk.
Elmondhatom, hogy mindent technikai fogást lépésről-lépésre, képről-képre önállóan dolgoztam ki. Alkotási módszerem egy kicsit mozaik, egy kicsit kollázs és montázs is. Alkottam hát egy új kifejezést technikámra, ez a MoCoMo” – vallja Czímer-Szendrei Judit.
Képeivel az évek során több kiállításon is részt vett, néhány műve olyan jelentős gyűjteményekbe került, mint a debreceni Antal-Lusztig Gyűjtemény.
Alkotásaival bemutatkozott már Londonban, a holland Goudában, a római Magyar Akadémián, Romániában és Írországban is.
A Cirkusz című képe a tiranai királyi palotában, a Rózsafüzér királynője pedig Vatikán városban látható. Itthon a budapesti Bélyegmúzeumban mindenki által megtekinthető a Taormina kicsit másképp című kép, az Évára várva pedig bekerült a Hungarikonok gyűjteménybe.
Második pécsi kiállításával az ötven éve elhunyt Pablo Picassoról szeretne megemlékezni, valamint a XX. század „másik nagy festőjének” tartott, Csontváry Kosztka Tivadarról. Műveit azonban Victor Vasarely és Vincent van Gogh munkássága is inspirálta.
STAMP! – Szendrei Judit bélyeg-képalkotó művész kiállítása
Helyszín: Művészetek és Irodalom Háza, Pécs
Időpont: április 6.-május 5.
Fejléckép: Zarándokok régen és ma Csontváry cédrusánál (Fotó/Forrás: Czímer-Szendrei Judit)