A franchise termékek forgalmazásánál a klasszikus művészet fogyasztóira - ellentétben a mozinézőkkel - nem nagyon gondoltak - eddig. Pedig igény lenne rá, ezt bizonyítja, hogy legalább negyedórát töltöttem a boltban, hogy egy kosárnyi kávét átböngésszek. Az élmény erősen emlékeztetett az ovis koromban kizárólag a fólián található virágok miatt fogyasztott kávétejszín iránti rajongásomra. Az egyik kávéforgalmazó ugyanis a Dió Stúdió segítségével,
a Szépművészeti Múzeummal és Magyar Nemzeti Galériával összefogva a gyűjteményükből harminc festményt kávésdobozok oldalára applikált.
Az alkotások eredetijei így megtekinthetőek a várban vagy a Hősök terén.
Természetesen Munkácsy Mihály művét találtam a legautentikusabbnak, de beszereztem még Berényi Róbert Csellózó nőjét, Szinyei Merse Pál Szerelmespárját, Tornyai János Napkelte című képét és Wilhelm von Kaulbach: Báró Prónay István Hamlet szerepében című művét. Utóbbi esetében annyira megigézett az ifjú nemes tekintete, hogy azt sem bántam, hogy se cukor, se koffein nincs benne - mármint a kávéban.
A limitált szériás kollekcióban minden ízhez három különböző festményt kapcsoltak, így összesen harminc mű ’’kerül majd a boltok polcaira”.
A sorozat számozott is: valamennyi doboz alsó részén 1-től 30-ig található egy szám. A csomagolások nemcsak szépek, de ismeretterjesztő funkciójuk is van. A festmény mellett feltüntették az alkotót, a mű címét és a keletkezés idejét és a festményről is írnak néhány szót. A dobozok környezetbarát anyagból készülnek - írja a storeinsider.hu.