Vizuál

Ébredj az Ásító inassal!

2020.10.07. 14:20
Ajánlom
Akár hangulatjelzőként is használhatjuk a reggeli kávét, én legalábbis ma ezt tettem az Ásító inassal díszített flat white-ommal. A Szépmű és a Nemzeti Galéria képeivel indíthatjuk a napot!
20201007_1003201-101557.jpg

Munkácsy Mihály: Ásító inas - kávé (Fotó/Forrás: Fidelio )

A franchise termékek forgalmazásánál a klasszikus művészet fogyasztóira - ellentétben a mozinézőkkel - nem nagyon gondoltak - eddig. Pedig igény lenne rá, ezt bizonyítja, hogy legalább negyedórát töltöttem a boltban, hogy egy kosárnyi kávét átböngésszek. Az élmény erősen emlékeztetett az ovis koromban kizárólag a fólián található virágok miatt fogyasztott kávétejszín iránti rajongásomra. Az egyik kávéforgalmazó ugyanis a Dió Stúdió segítségével,

a Szépművészeti Múzeummal és Magyar Nemzeti Galériával összefogva a gyűjteményükből harminc festményt kávésdobozok oldalára applikált. 

Az alkotások eredetijei így megtekinthetőek a várban vagy a Hősök terén. 

Természetesen Munkácsy Mihály művét találtam a legautentikusabbnak, de beszereztem még Berényi Róbert Csellózó nőjét, Szinyei Merse Pál Szerelmespárját, Tornyai János Napkelte című képét és Wilhelm von Kaulbach: Báró Prónay István Hamlet szerepében című művét. Utóbbi esetében annyira megigézett az ifjú nemes tekintete, hogy azt sem bántam, hogy se cukor, se koffein nincs benne - mármint a kávéban. 

20201007_1001151-101942.jpg

Az MNG kávékollekciója (Fotó/Forrás: Fidelio )

A limitált szériás kollekcióban minden ízhez három különböző festményt kapcsoltak, így összesen harminc mű ’’kerül majd a boltok polcaira”. 

A sorozat számozott is: valamennyi doboz alsó részén 1-től 30-ig található egy szám. A csomagolások nemcsak szépek, de ismeretterjesztő funkciójuk is van. A festmény mellett feltüntették az alkotót, a mű címét és a keletkezés idejét és a festményről is írnak néhány szót. A dobozok környezetbarát anyagból készülnek - írja a storeinsider.hu.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Jazz/World

Elhunyt Quincy Jones

A többszörös Grammy-, Tony- és Primetime Emmy-díjas amerikai zeneszerző, producer kilencvenegy éves korában hunyt el november 3-án éjszaka Los Angelesben, szerettei körében. Quincy Jones a 20. századi popkultúra egyik legmeghatározóbb alakja volt.
Színház

Elhunyt Forgács Gábor

A színész, humorista és szinkronszínész halálhírét lánya, Győrfi-Forgács Beáta tette közzé a közösségi oldalán. Forgács Gábor hetvenhat éves korában hunyt el november 4-én reggel.
Színház

Györgyi Anna: „Semmi nem szebb és fontosabb annál, ami esendő, emberi”

A Rózsavölgyi Szalon Szívhang című előadásában nyújtott játékáért a Vidor Fesztiválon a legjobb női alakításért járó Colombina-díját nyerte el Györgyi Anna. Az elismerést nemrég vehette át. A Jászai Mari-díjas színművészt a jelenleg futó előadásairól, szinkronos munkásságáról, feladatairól is kérdeztük.
Klasszikus

José Cura számára személyes ügy a fogyatékkal élők támogatása

José Cura argentin tenor és karmester ellátogatott a Salva Vita Alapítvány budapesti központjába, hogy találkozzon a szervezet munkatársaival és speciális igényű ügyfeleivel. A világsztár december 3-án fellép a szervezet jótékonysági koncertjén is.
Színház

Kórusmű tizenhét hangra – újra színpadon A várományos

November 10-én, vasárnap 19 órától ebben az évadban első alkalommal tűzi műsorára az Örkény István Színház az Ascher Tamás által rendezett A várományos című komédiát.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Vizuál kritika

A rabszolgaság költői hangja szólal meg Mati Diop Arany Medve-díjas dokumentumfilmjében

Három évvel ezelőtt a Benini Köztársaság visszakapott Franciaországtól huszonhat, a gyarmatosítás során elrabolt műkincset. Ennek a politikai gesztusnak az utóéletét követi nyomon a Dahomey – Kik vagyunk? című dokumentumfilm. Az alkotást a 2024-es Verzió Filmfesztiválon is láthatjuk.
Vizuál hír

Fődíjat nyert a Kék Pelikan Lipcsében

Csáki László animációs dokumentumfilmjét Németországban, a 67. DOK Leipzig fesztiválon díjazták. A Kék Pelikan valós eseményeket feldolgozó humoros, nosztalgikus történet a szabadságról és három jóbarátról, akik a kilencvenes években egy kék indigópapír segítségével hamisítottak nemzetközi vonatjegyeket.
Vizuál magazin

KÉP-regény: Placebo-hatás

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal a Placebo együttes énekeséről, Brian Molkóról hozott egy felvételt 2001-ből, és arról ír, miért bánkódhat az, aki kimaradt az analóg korszakból. 
Vizuál hír

Leváltották a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgató-helyetteseit

„Új idők, új szelek, új működési rend” – egyebek közt ezzel indokolta Demeter Szilárd, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöke, miért váltak meg Hammerstein Judittól és Virágos Gábortól.
Vizuál hír

A felhők felett két héttel tovább kék az ég – meghosszabbították Gaál Kata kiállítását

Szeptember 13-án nyílt meg a Várfok Galériában Gaál Kata A felhők felett mindig kék az ég című kiállítása, amelynek zárlatára eredetileg október 31-én került volna sor, ám a galéria most bejelentette, hogy a tárlatot két héttel tovább, november 16-ig még látogathatja a közönség.