A pályamunka felszámolná az Olof Palme sétányt, és kitiltaná a gépjármű-közlekedést. Többek között rózsakertet építenének, teljes egészében megújítanák a városligeti tavat, amelyen visszaállítanák az egykori Páva-szigetet, vagyis a tó egy újabb nyúlvánnyal gazdagodna. A park még egy tóval gazdagodna az Új Nemzeti Galéria épületénél. A tervezők javaslatot tettek egy városligeti szoborprogram kidolgozására, a parkban pavilonokat, szökőkutakat helyeznének el. A pályamunka óriási, modern játszótérrel, sportterületekkel és egy 2 km hosszú futópályával is számol. A részletes terveket a képre kattintva nagyításban is meg tudja nézni:
Az 56-os emlékmű előtt létrehoznák a Promenádot, amely „interaktív, mozgalmas lineáris elem lenne a Városliget peremén, méltó rávezető filterzóna a kulturális és rekreációs lehetőségekkel megtöltött park élménygazdag világára.”
Promenád. A kocka a háttérben egy, tervekkel még nem létező múzeumi épületet jelez (Fotó/Forrás: ligetbudapest.org)
A Garten Stúdió ígéretet tettek arra, hogy a Városligetben található mintegy 600 beteg fa ápolása mellett közel 1000 új példányt is ültetnek. A zöldfelület aránya a Városliget felújítása során az egyik kardinális kérdés, az elmúlt hónapokban már nekiláttak kivágni a fákat az épülő Magyar Zene Háza miatt, ami nagy ellenállást váltott ki a lakosság és a civil szervezetek részéről. A Liget Budapest projekt vezetői változatlanul azt állítják, hogy a zöldterület nőni fog, és ezt egy plakátkampánnyal is nyomatékosították, a tervpályázat eredményhirdetésén pedig Mozsár István, a Városliget Zrt. vezérigazgatója azt mondta, hogy a Városliget teljes zöldfelülete pedig a vállalt 65 százaléknál is nagyobb mértékben növekszik majd. A Garten Stúdió terve a múzeumok által beépített zónák közé csendesebb, jól elhatárolt parkrészeket illesztene.
A megvalósításra, a parki funkciók megújítására, a növényállomány bővítésére és rehabilitációjára 15 milliárd forintot költ a Városliget Zrt. az évtized végéig. A park megújításának munkálatai 2017-ben kezdődnek el; a parkhasználók 2019-ben, az új múzeumok elkészültét követően vehetik birtokba Városligetet.
A Párbeszéd Magyarországért tagjai az eredményhirdetés helyszínén, a Parlament előtt pedig civilek mintegy harminc fős csoportja tiltakozott a beruházás ellen. A Magyar Tájépítész Szövetség továbbra is úgy gondolja, hogy a szükségszerű átalakításra a Ligetbe szánt beépítések nélkül is sort lehet keríteni; továbbra sem értenek egyet a Városligetbe telepítendő Múzeumépületek megjelenésével, és aggodalmukat fejezik ki a történeti kert további torzulásának lehetősége miatt.