A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány – amely a 2007-ben elhunyt festőművész szinte teljes hagyatékát magáénak tudhatja - július elején az életmű kevéssé ismert alkotásaiból nyitott tárlatot a Sopronbánfalvi Kolostor Galériájában: a kortárs művészeti kiállítás Csernus alkotófolyamatainak megjelenítésén keresztül kalauzolja el a nézőket a festő sajátos realizmusa és naturalizmusa horizontjára.
A most kiállított alkotások egy része tanulmány: ezek nagyobb festményeinek előkészítő vázlatai, és nem egy határozott művészi koncepció szerint összeállított sorozat részei. Az akvarellel és pasztellel készült bokor- és növénytanulmányok a művészi képépítés folyamatába engednek bepillantani, annak ellenére, hogy az egyes lapok önálló alkotásokként is felfoghatók. Minden ecset- és krétavonás mögött ott érezzük a kísérletezés, a próbálkozás izgalmát, ahogy a festő részletről részletre, figuráról figurára keresi a készülő képéhez leginkább megfelelő beállítást, kifejezési formát.
A tanulmányokon és a szürrealista-naturalista alkotásokon jól nyomon követhető, hogyan absztrahál, vonatkoztat el, rombol le, majd épít fel egy új világot Csernus Tibor az őt körülvevő – és az általa is meghatározott – természetből.
A tárlat az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány és a Sopronbánfalvi Kolostor Elvonulási Központ közös szervezésében jön létre, Csernus Tibor alkotásai 2016. október 10-ig, naponta 10-18 óra között tekinthetőek meg a kolostorban.
A kolostor Galériájában az év utolsó hónapjaiban - előzetes tervek alapján - Szurcsik József festő- és grafikusművész munkái kerülnek majd bemutatásra.