Kresz Albert 1939-ben született Győrben. A Magyar Iparművészeti Főiskolán tanult, 1965-69 között az Ifjúsági Magazin fotóriportere volt, 1969-77 között szabadúszó fotográfusként dolgozott. A Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolán tanított, 1979-től a GATE fotóművészeti vezetője volt. Képeit magyar és külföldi lapok (Photo Magazin, München; Pravda, Walka Mlodych, Varsó; Irodalmi Szemle, Pozsony, Budapest; Képes Újság, IPM Magazin, Világ Ifjúsága, Magyar Ifjúság) közölték.
Értékteremtő fotós volt, és szemfüles. A Thália Színház páholyából egyenesen Latinovits Zoltán öltözőjébe sietett, mert meg akarta örökíteni a folyamatot, amelyben Marióból ismét Latinovits lesz. Ella Fitzgerald budapesti fogadására úgy jutott be, hogy az egyik turnémenedzsernek segített a bőröndök cipelésében. A többi fotósra rázárták az ajtót, ő bejutott a jazzénekesnő vacsorájára.
Több egyéni kiállítása volt, mintegy 70 hanglemez borítóján szerepelnek fotói. Otthonosan mozog szántóföldön, erdőben, bognárműhelyben, putriban és kastélyban - írja a Mai Manó Ház blogja. Tagja volt a MÚOSZ-nak és a Magyar Fotóművészek Szövetségének.
Cziffra György, Ferencsik János, Kocsis Zoltán, Ránki Dezső, Schiff András, Kadosa Pál, Szörényi Levente, Arthur Rubinstein, Lamberto Gardelli és Szjatoszlav Richter csak néhány azok közül a művészek közül, akiket Kresz Albert lencsevégre kapott.
Életének nagy részét Gödöllőn élte. 2002-ben a Népszabadság készített vele életútinterjút, amelyben házasságáról, külföldi munkaajánlatokról, tanításról beszélt.
Kresz Albert életének 82. évében, december 17-én hunyt el.
Fejléckép: Kresz Albert saját kiállításának megnyitóján 2012-ben, Zalaegerszegen.
Fotó: Seres Péter.