Az MMA azt írja, az alkotó modern művészet legjobb hagyományainak erdélyi leképezését képviselte, alkotásait erdélyi témák avantgárd feldolgozása jellemzi.
E művek ábrázolás- és kifejezésmódjukban összeurópai sajátosságok ötvözetei, a kalotaszegi és csángó népművészet ihletésével.
Sipos Lászlót a Magyar Művészeti Akadémia saját halottjának tekinti.
Sipos László 1943. július 23-án született Kolozsvárott. 1957 és 1962 között képzőművészeti középiskolába, 1964 és 1970 között a Ion Andreescu Képzőművészeti Főiskolába járt, ahol Földes László esztéta, és Bretter György filozófus voltak a mesterei. 1970-től a Tordai Üveggyár szakiskolájában tanított rajzot 1975-ig, majd a Tordai 6-os számú elemi iskola tanára lett (1980-ig), ezt követően tíz évig a Tordai Gyerekklub tanáraként tevékenykedett. 1990-től a kolozsvári Helikon irodalmi művészeti folyóirat grafikusaként dolgozott, majd 1992-től szabadúszó művész volt.
Az MMA oldalán található portré szerint sokoldalú művészként készített táblaképeket, könyvillusztrációkat és fedőlapokat, tervezett díszletet is. Számos erdélyi városban volt kiállítása, ahol műveinek egy része is megtalálható. Művészetére leginkább a hagyományos nagybányai stílus a jellemző, de gyakran kísérletezett más formai megoldásokkal is.
Sipos László ars poeticáját a következőképpen fogalmazta meg:
A szabadság felelősségével, örömmel festek-rajzolok, illusztrálok, kerülve az egyperces művészeti ideológiákat és a pillanatnyi időszerűséget egyaránt. Művész elődeim eredményeit követendő példának tartom, megpróbálom felhasználni munkáimban a téma és a művészi mondanivaló követelményei szerint, korszerű módon.
Munkásságát több alkalommal is díjazták: 2004-ben 2004-ben Szolnay Sándor-díjat, az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület díját kapta, 2017-ben a kolozsvári Barabás Miklós Céh Festészeti Díjban részesült. 1999-ben Makói Művésztelep díjat, 2008-ban Makói Művésztelep különdíjat, 2003-ban Makó Város Díjat kapott. 2005-ben Hódmezővásárhely tiszteletbeli polgára címben, 2011-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje elismerésben részesült.
Fejléckép: Sipos László (Fotó/Forrás: Magyar Művészeti Akadémia Facebook-oldala)