A szeptember 29-től látható kiállítás a kortárs magyar fotográfia egyik legfontosabb alkotójának azokra a sorozataira koncentrál, amelyek az életmű legfontosabb szellemi ívét adják. Korniss Péter munkásságának középpontjában az eltűnőben lévő erdélyi és magyarországi paraszti életmód dokumentarista ábrázolása, a globalizálódó világ, valamint a vendégmunkás lét áll.
A kiállítás különlegessége, hogy első alkalommal látható a nyolcvanéves fotóművész legújabb, a Budapesten munkát vállaló erdélyi asszonyokkal foglalkozó, az utóbbi néhány évben készített sorozata. A kiállításról bővebben itt olvashat>>>

Kapcsolódó
Korniss Péter legújabb munkái megkoronázzák az életmű-kiállítást
A Magyar Nemzeti Galéria Folyamatos emlékezet című kiállítása a kortárs magyar fotográfia egyik legfontosabb alkotójának azokra a sorozataira koncentrál, amelyek az életmű legfontosabb szellemi ívét adják. Az utolsó teremben látható képek önmagukban is kötelezővé tennék a tárlat megtekintését.
A kiállítás meghosszabbításának ideje alatt továbbra is rendhagyó tárlatvezetésekkel, a januári Múzeum+ esten pedig hosszított nyitvatartással várják az érdeklődőket a Korniss Péter életmű-kiállításon.

Kapcsolódó
Korniss Péter: "Minden a balettel kezdődött"
Korniss Péter, a magyar fotográfia meghatározó alakja idén ünnepelte nyolcvanadik születésnapját. A Kossuth-díjas és Pulitzer-emlékdíjas fotográfusnak a hazai táncfotográfia területén végzett munkája is jelentős. Az alábbi beszélgetésből nemcsak egy páratlan pályaív rajzolódik ki, hanem az Opera vizuális kommunikációját érintő, alkotóként megfogalmazott, markáns vélemény is.