A felfedezőfesztiválon olyan alkotók filmjei láthatók, mint Reisz Gábor és Szimler Bálint, Szilágyi Fanni, Damokos Attila, Kálmán Mátyás, valamint a vizuál-művész Karcis Gábor, akik azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy alkotásaikkal színpadon nem reprodukálható élményt, lenyűgöző képi világot teremtsenek.
Meyer Balázs, a Budapest Ritmo programigazgatója is ezekben a különleges megoldásokban látja közvetítések egyediségét:
a legfontosabb törekvésük az volt, hogy a streamelt koncertek műfaját tényleg érdekessé, kreatívvá tegyék, miközben a koncertfilmek által maguk a művészeti ágak is egymásba fonódnak.
Az ingyenes online fesztivál a város rejtett zugaiba invitál, az Akvárium Klub koncertjei mellett a nézők beleshetnek például a Dresch Vonós Quartet éjszakai előadásába az Epreskert szobrászműhelyében, a Twentysix Budapest dzsungelébe, a Gellért Szálló sötétebb részeire, vagy épp virtuális sétát tehetnek napnyugta után a Füvészkertben.
Akik pedig a Magyarországon nem, vagy csak néha hallott előadókra kíváncsiak, azoknak a Budapest Ritmo zenei dokumentumfilmekkel kedveskedik. João Gilberto, a bossa nova 88 éves korában elhunyt atyja, Astor Piazzolla, a tangó forradalmasítója és Tony Allen, az afrobeat lüktető ritmusának megalkotója személyében a világzene három egykori óriása is az idei fesztivál vendége lesz egy-egy ritkán, magyarul pedig most először látható alkotásban.
A koncert- és dokumentumfilmek ingyenesen láthatóak a Budapest Ritmo Online-on a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében május 10. és 12. között, a pontos programról a fesztivál honlapja ad bővebb tájékoztatást.
Fejléckép forrása: Budapest Ritmo