A két művész nagy izgalommal készül a „Természet ölelésében” című tárlat megnyitójára (Szentendre, Dumtsa Jenő u. 15., 17 óra), ahol a rendhagyó a színpompás batikfestmények mellett zenélő szobrok és csodás ékszerek is várják a közönséget. Mindegyik alkotás egyszeri és megismételhetetlen, akár a természet kincsei, melyek inspirálták születésüket.
Ur Eleonóra szentendrei batikfestő eredeti helyszínen, autentikus mesterektől tanulta az indonéz batiktechnikát, melyet hazánkban gyakorlatilag egyedül űz és tanít. Évek óta járja a világ egzotikus tájait, hogy felkeresse a forró viasszal és növényi festékekkel textilre festő kézműveseket, akiktől e bonyolult és időigényes folyamat titkait ellesi, majd szentendrei galériájában a közönség elé tárja.
Képein távoli kultúrák szín-és formavilágát, az Azték és Indonéz mondavilág, s népművészet jeleneteit, vagy a bebarangolt egzotikus tájak lenyomatát örökíti meg. Munkáira a budapesti Indonéz nagykövetség is felfigyelt, s rendszeresen hívják kiállításaikra, batikbemutatóikra.
Rozsnyay Béla erdélyi magyar képzőművész 14 évet élt Dániában és Máltán, majd 2002 óta Budapesten alkot. 1980 óta láthatók ékszer-és szoborkiállításai szerte a világban: Marosvásárhelytől New Yorkig, Bécstől Londonig, Kanadán át Máltáig és több Skandináv országban.
Ékszerei és rendhagyó szobrai számos nemzetközi képzőművészeti verseny első helyezését nyerték el: Máltán, Kanadában, Japánban, Amerikában. Szobrai és ékszerei készítésénél gyakran alkalmazza a viaszveszejtéses öntési eljárást, míg acél alkotásai hegesztéssel készülnek. Ékszerei néha részét képezik a szobroknak, vagy ők maguk is viselhető szobrocskák.