Sűrű időszaka van képzőművészeti munkásságának bemutatásában a sokoldalú művésznek, Gergye Krisztiánnak. A Harangozó Gyula-díjas koreográfus-táncművésznek jelenleg is látható (március 28-ig) a Labdák a tetőn című kiállítása a Jurányi Házban, amelyről ebben a cikkben írtunk részletesen. Ezzel párhuzamosan pedig február 27-én megnyílik legújabb tárlata Hasított emlékek címmel az Artus Stúdióban.
„Valami személyeset is illene írni, talán a bizonytalanságaimat bevallani, hogy miért is merek előhozakodni ezekkel, hogy miért gondolom fontosnak felhívni a figyelmet ezekre a képekre, hogy mik is ezek, milyen értékkel bírnak, művek-e, szépek-e” – olvashatjuk Gergye Krisztián gondolatait a kiállítás ismertetőjében.
Ezek a képek nekem fontosak.
Talán átdereng belőlük, ahogy a világot látom, vagy látni szeretem. Talán felsejlik bennük, hogy mi ragadja meg a figyelmemet. Annyit tudok, hogy hagyom megszületni ezeket a képeket, szeretem, hogy létezhetnek, és megmozgatják az emlékezetemet, és általuk valós terek pusztulásának állíthatok emlékműveket. Talán ennyi hivatkozás elég, hogy a nézők is emlékezhessenek” – fogalmaz a mvűvész.
A tárlatot február 27-én 18 órakor megnyitja: Tasnádi József médiaművész. A megnyitón elhangzik felvételről Vörösmarty Mihály Az Éj monológja Bella Máté megzenésítésében, Philipp György előadásában, amelyet Gergye Krisztián élőben egészít ki mozgással.
Fejléckép: Gergye Krisztián (fotó: Dömölky Dániel)