A 2016. január 31-ig látható Hangjaink című kiállításon bemutatott alkotások a környezet kontrollálatlan hangzó eseményeire koncentrálnak, a művek nemcsak a vizualitás és a hang intellektuális felfogásáról szólnak, hanem az érzékszervek közötti kapcsolatról is.

UJINO: The Rotators - The Savage’s Plastic Ikebana Session 2007, háztartási elektromos készülék és más technika, változó méret (Fotó/Forrás: Masanori Ikeda, Trafó)
A kiállító művészek - Fujimoto Jukio, Jagi Ljota, Orimoto Tacumi, Umeda Tecuja, Ujino - a mindennapi, természetes, analóg hangok iránti érdeklődésből hozzák létre munkáikat, amelyek a zeneiséget és a zajok esztétikai vonatkozásait is megmutatják. John Cage és a Fluxus mozgalom hatására Japánban több képzőművész generáció foglalkozik az analóg zajjal. A téma feldolgozásában az irónia, a használati tárgyak átértelmezése és néha az abszurditás is fontos szerepet játszik .
A tárlat célja a művészet és az élet közelségének hangsúlyozása, a nem-művészeti világ felfedezése. A projekt limitált példányszámú vágott lemezkiadással is tiszteleg a művészek és a médium előtt. A bakeliten olyan anyagok szerepelnek majd, amelyek a kiállított, vagy felkérésre készített művek hangját rögzítik. A 150 példányból álló sorszámozott lemez borítója Fodor János képzőművész munkája.