Az eseményen először vehetjük kézbe azt a különleges antológiát, amely tíz művész grafikai novelláját vonultatja fel. A felhívás olyan képregények megalkotására szólt, amelyek a közép-kelet európai régió eseményeit, történelmét, szociopolitikai helyzetét vázolják fel.
A chill out lounge-ban végtelenített vetítésben láthatunk animációkat és illusztrációkat, de az érdeklődők maguk is alkothatnak: a Comic Jam részeként spontán elemekkel járulhatnak hozzá egy sztrip-láncolathoz a vásár teljes ideje alatt.
Április 8-án 18 óra 30 perctől egy angol nyelvű beszélgetés során Bayer Antal és Michal Slomka a képregénykiadók működését elemzik, de kitérnek a művészek kiválasztásának folyamatára is. Szó lesz továbbá arról is, milyen lehetőségei vannak a közép-kelet európai művészeknek a nyugati piacon.
Workshopok minden korosztálynak
Április 8-án 17:00 és 20:00 között Marcus Goldson tart foglalkozást Street Sauce címmel, angol nyelven, amelyre tizenkét éven felüliek jelentkezését várják. A workshop során a résztvevők vegyes technikával hoznak létre kollektív comic-ot Budapest karaktereiből a téma jeles képviselőjének vezetésével. Olyan embercsoportokra fókuszálnak majd, akiket látni egy-egy helyszínen a város különböző pontjain. Családok, az utca embere, a buszon utazók vagy a fürdőkben relaxáló nyugdíjasok.
Április 9-én 10:30 és 12:30 között Szigeti Árpád vezetésével magyar nyelvű foglalkozást tartanak hétéven fölüliek számára Draw/Fold/Pass/Print címmel. A foglalkozás próbára teszi a kreativitást, mialatt a résztvevők kooperatívan készítenek humoros képregény történeteket. „Rajzold meg a grafikád, rejtsd el, hajtsd le a lapot majd add tovább társaidnak, akik hasonlóképpen teszik hozzá figurájukat az épülő képsorhoz.” - olvasható a leírásban. Az elkészült alkotásokat kötet formájában mindenki hazaviheti.
Ugyancsak április 9-án, 15:00 és 16:30 között a Fotónovella című angol nyelvű foglalkozáson vehetnek részt az érdeklődők Marcus Villaça irányításával. A workshop célja 2 oldalas novellák készítése a fotográfia segítségével. Az eseményen összefoglalják, milyen alternatív módjai vannak a képes forgatókönyvírásnak, hogyan találjunk és használjunk copyright mentes képeket, lássuk meg a tartalmat mindennapi tárgyakban és szituációkban, de szó lesz a mobilon és tableten rendelkezésre álló app-ekről is.
A workshopok nem ingyenesek. A jelentkezéseket az [email protected] címen várják.