A Bright Lights (Tündöklő fények) című dokumentumfilmet a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon mutatták be először, és most a nézők az HBO-n is megtekinthetik az egy nap különbséggel elhunyt két színésznőről, anyáról és lányáról készült dokut.
A film a két nő bensőséges viszonyára fókuszál, a hírnév és a depresszió árnyékában. Anya és lánya Hollywoodban éltek egymás tőszomszédságában, és nem csak földrajzilag, de lélekben is igen közel álltak egymáshoz: az anya gyakorlatilag belehalt lánya halálába. A dokumentumfilm pozitív fogadtatásban részesült a fesztiválon, David Rooney, a Hollywood Reporter kritikusa „keserédes szórakozásként” hivatkozott rá.
Carrie Fisher így nyilatkozott a filmről:
Mindig is szerettem volna édesanyámat bemutatni színpadon és filmvásznon kívül is, mert egy nagyszerű jellem. Azt akartam, hogy ezt megörökítse valaki.
Debbie Reynolds 1952-ben az Ének az esőben női főszerepével vált sztárrá Gene Kelly oldalán. A forgatásról borzalmas emlékei voltak. Egy interjúban ezt és a gyerekszülést nevezte a legnehezebb dolognak, amit valaha csinált. Partnerei maximalizmusa és a kimerítő próbák miatt gyakorlatilag belebetegedett a munkába. Orvosa nem engedte, hogy a stúdió stimulálószereket adjon neki, amivel valószínűleg megmentette attól, hogy Judy Garland sorsára jusson. Végül Fred Astaire karolta fel, és segített neki a gyakorlásban.
Hozzá hasonlóan l ánya, Carrie Fisher is 19 évesen csöppent bele a hírnevét meghozó Csillagok Háborúja forgatásába. Ő egész életében küzdött a korán jött sztársággal, és – ahogy naplóiból kiderül – a Harrison Ford iránt érzett reménytelen szerelemmel (lásd. keretes írásunk.)
Carrie Fisher december 27-én halt meg, pár nappal szívrohama után, míg édesanyja, Debbie Reynolds december 28-án követte lányát a halálba. Anyának és lányának ezen a héten lesz a közös temetése.
Carrie Fisher The Princess Diaries című önéletrajzi könyve nem sokkal váratlan halála előtt jelent meg. Ebben mesél Harrison Forddal való kapcsolatáról is, mely korántsem volt olyan romantikus, mint amit az egyszeri néző elképzel. Fisher arról ír a könyvben, hogy az 1977-es Star Wars-film forgatása közben a rendező, George Lucas születésnapi partiján is részt vett, ahol gyakorlatilag ő volt az egyetlen nő. A stábtagok folyamatosan alkohollal itatták, és a férfiak gyűrűjéből Harrison Ford „mentette ki”, aki azonban szintén kihasználta a kapatos színésznő helyzetét, mindezt két gyerekkel és egy feleséggel a háta mögött.