A Budapesti Zsidó Hitközség sikeresen valósította meg a Közép-magyarországi Operatív Program keretében az Európai Unió támogatásával a Goldmark terem és a kapcsolódó helyiségek turisztikai fejlesztése című projektet, amelynek keretében megújult a Wesselényi utca 7. szám alatti műemlék épület kívülről és belülről egyaránt. A többfunkciós, 140 fő befogadására alkalmas színházterem korszerű hang- és fénytechnikával felszerelve számos kulturális rendezvénynek ad majd otthont.
Az Itt lakott Rosenthal című tárlaton a volt budapesti gettó gyászos utcái is megnyílnak egy interaktív érintőképernyős térkép segítségével, 1785-től egészen napjainkig mutatják be a területet. Mindez arra készteti az embert, hogy mihelyst kimegy, nyakába vegye az eddig ismertnek hitt városrészt. Újdonságként az okostelefonnal érkező látogatók QR kódok segítségével saját készülékükre is letölthetik a tárlatvezetőt. A kiállítás vasárnaptól csütörtökig 10 és 18 óra között, pénteken 10 és 16 óra között látogatható. Jegyeket a helyszínen lehet vásárolni.
A zsidónegyedet bemutató kiállítás mellett a Magyar Zsidó Levéltár egy látványraktárat is létrehozott, mely a hagyományos állagmegóváson és szakszerű tároláson túlmenően a látogatók részére lehetőséget biztosít a többség számára általában láthatatlan hiteles történelmi források, dokumentumok megismerésére is. A látványraktár teljesen új, eddig ismeretlen környezetbe viszi a látogatót, ahol a biztonságos raktározással egy időben olyan dokumentumok is láthatóak, amelyek múzeumi kiállításokon és könyvekben nem vagy csak alig szerepelnek. A raktártérben gördíthető polcokon és kihúzható térképtároló fiókokban a díszes kötésű hitközségi jegyzőkönyvek mellett a Dohány utcai zsinagóga korabeli ülésjegyzőkönyvei, eredeti építési tervrajzai, díszes oklevelek, céhlevelek, obsitok és sok más olyan dokumentum megtekinthető, amelyet jelenleg csak a nagyon szűk szakmai közönség ismer. A látványraktár előzetes bejelentkezés alapján látogatható.
Létesült egy Családkutató Központ is, mivel számos turista és kutató azért érkezik a levéltárba, mert a zsidó hitközséget és intézményeit érzi legitim forrásnak az őt foglalkoztató kérdések megválaszolására. A kutatószobában az érdeklődők hozzáférhetnek mindazokhoz a történeti forrásokhoz és segédletekhez, amelyek a magyarországi zsidó történelem, helytörténet és családtörténet kutatásához szükségesek. A releváns források kiválasztásához, az alapvető tájékozódáshoz szakszerű segítséget kaphatnak a központ több nyelven beszélő alkalmazottaitól. A központ szombat és a zsidó ünnepek kivételével mindennap reggel 10 órától látogatható.