Kapd le kapdbe! - fotó (határidő: október 2, 14:00 óra)
A magyarhangya négyfős csapatok jelentkezését várja, a feladat az Ernst Múzeum előtt felállított harminc kilós "kapdbe" szobor lefényképezése a város különböző pontjain, minimum tizenöt helyen (a szobor Molnár Ádám és Hankó Gábor, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatóinak munkája, a talapzaton látható feliratot pedig Rónai Péter fújta fel). A fényképek elkészítésére öt óra áll rendelkezésre. A magyarhangya biztosít szállítóeszközt, de fényképezőgépet nem (okostelefonokkal készített képeket is elfogadnak). A pályázat célja, hogy a fotók provokatívak, gondolat ébresztőek legyenek, a térrel, a környezettel kommunikáljanak. A minimum tizenöt képből álló albumot október 10-ig kell elküldeni az info@magyarhangya.hu e-mail címre.
Az akció alatt fejenkénti órabért is ad a magyarhangya, a győztesek (a legtöbb like-ot kapó album készítői) óradíját pedig megnégyszerezik. A versenyben résztvevő három csapatot pár mondatos előzetes ötletterv alapján választják ki. Az október 2-ig, szintén az info@magyarhangya.hu címre leadható tervben meg kell adni, hogy a csapatok milyen helyszíneken, hogyan és milyen hátérrel fotóznák le a szobrot. Maga a verseny október 5. és 7. között zajlik, eredményhirdetés pedig október 18-én lesz az Átrium moziban, a Never Sorry dokumentumfilm premierjén. A bemutatóra jegyeket elővételben a Creative Selector honlapján lehet kapni, az így megvásárolt belépők mellé pedig egy egyedi designtárgy is jár. A bemutatón a másfél évtizedig bezárásra ítélt, Kozma Lajos tervezte épület háromszáz fős termét szeretnék megtölteni a szervezők.
Tervezz plakátot! - plakát (határidő: október 7)
A kiírók a Never Sorry magyar plakátterveit várják, a győztest pedig eljutatják a 2013-as Hongkongi Filmfesztiválra, az utazást, a szállást és a belépőt is állva. Technikai megkötés nincs, a filmplakát, mint fogalom, szabadon értelmezhető. A munkákat a pályázó által választott formátumban (legyen az akár kép, akár videó) az aiweiweipalyazat@magyarhangya.hu címre várják.
A jelenleg is rendőri felügyelet alatt ténykedő Aj Vej-vej világszerte hypeolt kínai alkotó, akinél több nemzetközi szaklap szerint az elmúlt években senki nem gyakorolt nagyobb hatást a kortárs képzőművészetre. Szeptember 27-én a bíróság ismét elutasította a művész fellebbezését: adócsalási ügyében 15 millió jüant kellene fizetnie. A bírósági ítélet szerint a Vej-vejhez köthető pekingi cég, a Fake Cultural Development vállalat jelentős összegű adótartozást halmozott fel. Az eset a művész és támogatói szerint politikailag motivált, eszköz arra, hogy a szókimondásáról és Pekinggel szembeni kritikusságáról ismert közéleti személyiséget elhallgattassák. Vej-vej büntetése felét már befizette, ezt volt ugyanis a fellebbezés lehetőségének előfeltétele. A pénz összegyűjtésénél támogatói segítették, több tízezren küldtek akkor neki postán vagy átutalással pénzt.
A budapesti Aj Vej-vej-kiállításról Készman József kurátorral beszélgettünk.