Az illusztrátorként és színházi szakemberként is ismert képzőművész többek között New Yorkban, Moszkvában, Berlinben, Costa Ricában, Washingtonban, Londonban, Athénban, Párizsban, Prágában fejlesztette és állította ki alkotásait. Az utóbbi években Ukrajnában élt, a hagyományos ukrán kultúra által ihletett műveken dolgozott, valamint Lvivben a Hamletet rendezte.
A háború kitörése után a műtermet, ahol három évig dolgozott, az összes ott lévő alkotását és személyes értékét hátrahagyva kényszerült elhagyni.
Magyarországra menekült, azóta is itt alkot. Az Egy szimbolikus műalkotás létrehozása című tárlatával a háborús helyzetre reflektál.
A kiállítás címében is megjelenő szimbolikus művét egy elhunyt ukrán kislány a világsajtót is bejárt képe ihlette.
Egy magyarországi nemzetközi művésztáborban Yevheniia Kolesnykova rendező filmet forgatott a mű készítésének folyamatáról és Max Sir személyéről, melyet idén több nemzetközi filmfesztiválon is bemutatnak. A művész a festményei eladásából származó bevételt humanitárius célokra fordítja. A Cervantes Intézet az Ukrán Nagykövetséggel együttműködve szervezi a kiállítást.
Max Sir: egy szimbolikus műalkotás létrehozása
Helyszín: Cervantes Intézet
A kiállítás szeptember 7-16. között látogatható.
További információ ide kattintva.
Fejléckép: Max Sir képei (Forrás: Cervantes Intézet)