A klímavédelmi csoport részéről azt közölték, tettükkel a környezetvédelemre akarták felhívni a figyelmet, egy hónappal a Victoria államban tartandó választások előtt,
így sürgetnék a kormányok, nagyvállalatok és intézmények fokozottabb küzdelmét a környezeti katasztrófa ellen.
Az akcióról készült videofelvételeken látható, ahogy az aktivisták „Klímakáosz = háború és éhség”, valamint „Nem a szénre, nem a gázra, nem az olajra, nem a fakivágásra” feliratú táblákat is feltartanak.
Prized Picasso ‘unharmed’ after Extinction Rebellion activists glue hands to painting in Melbourne https://t.co/9Q2f0E02Pg
— Guardian World (@guardianworld) October 9, 2022
A Mészárlás Koreában című képet Pablo Picasso 1951-ben festette, tiltakozásként az Egyesült Államok koreai beavatkozása ellen.
A képen egy csoport katona meztelen nőkre és gyerekekre fog fegyvert. „Gondolnunk kell arra, hogy a szenvedés milyen mértékben válik egyre gyakoribbá, és hogy a tudósok által is előrejelzett társadalmi összeomlás egyszer mindannyiunkat a tűzvonalba sodor” – mondta az őrizetbe vett, majd elengedett aktivisták egyike, Tony Gleeson.
A szervezet szóvivője, Brad Homewood elmondta: tisztában voltak vele, hogy az akció nem tesz kárt a festményben, az aktivisták a képet borító plexiüvegre ragasztották a tenyerüket. A festményt a párizsi Picasso Múzeum adta kölcsön a galériának.
Fejléckép/Forrás: George Konig/Keystone Features/Getty Images Hungary